הרב חכם משה כיהן כרב העדה הגאורגית בקרית מלאכי, לשם הגיע בשליחותו של הרבי מליובאויטש, בשנות העלייה הגדולה מגאורגיה, בכדי לקלוט את העולים הרבים שהגיעו לעיר • הלך לעולמו בגיל 81 שבע ימים ומעשים טובים

רבם של יהודי גיאורגיה (גרוזיה) הרב הגאון חכם משה מיכאלשווילי הלך היום לעולמו והוא בן שמונים ואחת.

הרב מיכלאשווילי לקה בתקופה האחרונה במחלה קשה והיום כאמור נפטר.

מתולדותיו

הרב חכם משה מיכאלשוילי נולד בעיר קולאשי, לאביו חכם שבתי מיכאלשוילי, בנו של הרב חכם אברהם מיכאלשוילי ולאימו ציפורה. את חינוכו ספג בבית אביו ובבית סביו, שם התחנך לאהבת התורה , לאהבת ישראל ושמירת המצוות. בהגיעו לפירקו נשא לאישה את מרת לאה ממשפחת בטוניאשוילי.

יחד עם אחיו חכם יעקב מיכאלשוילי וחכם בן-ציון מיכאלשוילי, היה מהעולים בעליה הראשונה מגרוזיה, עוד בטרם פתיחת מסך הברזל והעליה הגדולה מגאורגיה בשנות השבעים. הם עלו לארץ ישראל בשנת תשכ"ז עם תום מלחמת ששת הימים.

כשהגיע לארץ התגורר יחד עם משפחתו בכפר חב"ד, כמה שנים לאחר מכן, נשלח ע"י הרבי מליובאויטש לעיר קרית מלאכי, כדי לקבל את העולים הרבים מגאורגיה (כלשון הרבי) מאז הוא מכהן כרב העדה הגאורגית בעיר.

הרב חכם משה, נודע כפעיל נמרץ בנושא חינוך הילדים ובני הנוער בני העדה הגאורגית, למורשת היהדות מזה שנים, הוא היה בין יוזמי הקמת הכולל לאברכים בני העדה בעיר לוד, יחד עם אחיו חכם בן-ציון וחכם רפאל אלאשוילי, שהיה הרב הראשי ליהדות גאורגיה, ממנו יצאו רבנים רבים לכהן בקהילות יוצאי גאורגיה.

בשנים קודמות קיים רשת תלמודי תורה בערים אשדוד ואשקלון בהם למדו ילדי העדה בשעות אחר הצהריים.

בשנת תשס"ב הקים את אירגון חב"ד ליהודי גאורגיה (גרוזיה), ושימש כנשיא הארגון, הפועל בתחום החינוך למורשת היהדות בקרב בני העדה הגאורגית, וממוקם בעיר אשדוד.

הרב חכם משה זצ"ל הותיר אחריו חלל במשרתו הרמה כרבה הראשי של יהדות גאורגיה, בהוראת רבה של חב"ד בקרית מלאכי מונה בנו הרב שבתי מיכאלשוילי ששימש עד היום כמנהל האירגון לממלא מקומו.

תלמידיו הרבים והעדה הגאורגית כול מבכים את לכתו ומוקירים את זכרו.

יהי זכרו ברוך.