מקלב: "יכולתו של ראש הממשלה לקבל הכרעות הרות גורל- מוטלת בספק"

כך אומר סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב, בנאום במליאת הכנסת במסגרת הצעת אי אמון בממשלה שהגישה סיעת יהדות התורה • "ראש ממשלה הססן שהשיקול הרגשי שלו גובר על השכלי אינו יכול לקבל החלטות", הוסיף

"ראש ממשלה שלא מצליח למצוא מועמד מתאים לנשיאות למרות שהוא משקיע בכך לא מעט זמן , ראש ממשלה שפונה ומבקש ממועמדים פוטנציאלים להציג את עצמם בתמיכתו לנשיאות והם מסרבים, הדברים כשלעצמם מעוררים פליאה, אך הדברים ברורים כמדובר בראש ממשלה מנותק.

ראש ממשלה שכך נראית ההססנות שלו, שהשיקול הרגשי גובר על השיקול השכלי שלו, אינו יכול לקבל הכרעות הרות גורל.

לכן אין זה פלא שממשלתו מכה בעקביות בציבור שלם כך שבהחלטות כאלה ואחרות מביאים את ילדי ישראל לחרפת רעב וממנו לא שומעים כל התייחסות או תגובה". כך אמר אתמול סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה), שנימק את הצעת האי אמון שהגישו סיעות יהדות התורה על כישלון הממשלה בתחום החברתי והמדיני.

"זה מביך שראש הממשלה לא מצליח למצוא מועמד מוסכם לנשיאות אחרי כל כך הרבה זמן שהיה לו להיערך לזה והוא גם אינו מצליח להביא להסכמה על מועמד, גם אצלו בסיעה", אמר ח"כ הרב מקלב. "מדאיגה אותנו גם העובדה שגם מועמדים שהחליטו להתמודד אינם מעוניינים בתמיכתו של ראש הממשלה, משום שהם יודעים שהיא תזיק להם. הם דוחים את תמיכתו משום שהם יודעים שהוא כפוי טובה. אנו הכרנו את כפיותו של ראש הממשלה באופן בלתי אמצעי אך הציבור בכללותו נחשף לזאת רק בימים אלו. האם כך ניתן לקבל החלטות – כאשר השיקול הרגשי גובר על השיקול השכלי?

"ראש הממשלה הבטיח לעזור לאוכלוסיות החלשות, אבל בפועל הוא מתנכר ומתאכזר לאוכלוסיה חלשה אשר פגעו בה ללא רחם והכל בגלל עמלם בתורה", הוסיף ח"כ הרב אורי מקלב. "רק בימים האחרונים הודיע בנק ישראל על הצורך לקצץ 18 מיליארד שקל לקראת התקציב הבא. ראש הממשלה וממשלתו חתכו בבשר החי ללא רחם בקצבאות הילדים, בתקציבי החינוך ובישיבות, בדיור במעונות היום. פגעתם בכל דבר אפשרי, מה עוד אתם מעוניינים לעולל לשכבות החלשות באוכלוסיה?

"רק אתמול ביטל בג"ץ ברוח הדברים של ממשלתך את קצבאות הבטחת ההכנסה למשפחות שאין להם מה לאכול, נגזל פת הלחם של הילדים הרעבים. איזה מסר יש לך להעביר להם? האם מישהו הבטיח לעזור לחלשים בחברה", תהה ח"כ הרב אורי מקלב וסיכם: "זו ממשלה רעה שמעוניינת בדבר אחד – להתאכזר לחלשים ולילדים רעבים ולהצר את צעדיהם".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו