טרגדיה מזעזעת בבעלזא: האברך הרה"ח ר' יוסף וינד ז"ל

הלב ממאן להאמין אך הגרוע מכל קרה. האברך היקר ר' יוסף וינד ז"ל שחזר לפנות בוקר ברכב מהשמחה הגדולה בבעלזא, יחד עם מספר חברים, נהרג בהתהפכות הרכב על נוסעיו

כאש בשדה קוצים מתפשטת הבשורה המרה בקהילות בעלזא על הטרגדיה הנוראית שקרה הבוקר כשהאברך בשנות השלושים לחייו שרק לפני שעות בודדות השתתף יחד עם רבבות החסידים בשמחה הגדולה בבעלזא הסתלק לבית עולמו באופן טראגי ומזעזע.

האברך הרב יוסף וינד ז"ל נולד בתמוז תשמ"ג לאביו שיבלחט"א הרב אהרן וינד שליט"א, מגבאי בית המדרש הגדול בקרית בעלזא ומנאמני בית כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א.

בבית זה יצק בשנות ילדותו תורה וחסידות ודבקות מיוחדת בחצר הקודש בעלזא, והתחנך במוסדות בעלזא שם עלה ונתעלה במעלות התורה והחסידות.

הקים בית נאמן בישראל יחד עם זוגתו האלמנה שתבלחט"א בת הרה"ח של הרב חיים צבי גלנדואר שליט"א מחשובי חסידי בעלזא בירושלים.

ר' יוסף ז"ל היה ידוע בקביעות עיתותיו לתורה הקדושה, בכל בוקר טרם יציאתו לעבודה, וכן בערב ישר כשסיים, היה שם פעמיו לביהמ"ד בעלזא בעיר, שם היה ניתן לראות אותו רכון על תלמודו ומפזם את ניגון הגמרא במתיקות ובהתמדה עד אין קץ.

לפרנסתו שימש בתפקיד סגן מנהל בסניף "יש חסד" בעיר בית שמש. ועזר באופן קבע למשפחות נזקקות הרחק מכל פרסום ובלי שאיש ידע על כך, משפחות במצוקה שלא יודעות את נפשם מצער, שר' יוסף היה להם לעזר ולמשענת בכל זמן ועניין.חבריו וידידיו הרבים מספרים על אברך זהב בעל מידות תרומיות שחיפש תמיד רק לעזור לזולת ולסייע לשני בכל עניין.

אחד החברים מספר בבכי קורע לב לכתבנו: "רק אמש עוד זכיתי לשהות במחיצתו בשמחת רבינו שליט"א.
שעות רבות עמד על רגליו אל מול פני הקודש כשכולו אומר זוך וטוהר חסידי, מי היה מאמין שזה יהיה הפעם האחרונה שאזכה לשמוח איתו יחד. ר' יוסף יחסר לכולנו, היה אברך משי ולדוגמא לרבים" מספיד חברו וממרר בבכי תמרורים.

השאיר אחריו אלמנה ושבעה יתומים רכים, ילדים קטנים שהגדולה בת 10, שציפו לקום בבוקר ולשמוע מאביהם רשמים מהשמחה הגדולה ואיך עברו עליו כל אותם שעות שמחה כה גדולות במחיצת האדמו"ר. אך למרבה הצער והטרגדיה לזה הם כבר לא יזכו לעולם.

מסע ההלוויה צפוי לצאת בשעות אחה"צ מקרית בעלזא בבית שמש ותעבור דרך קרית בעלזא בירושלים, ואלפים צפויים להשתתף וללוות את המנוח ע"ה למנוחת עולמים בחלקת 'מחזיקי הדת' בבית החיים בהר המנוחות.

יהי זכרו ברוך.
ת.נ.צ.ב.ה.

 

8 תגובות

תמונה שלו יש?

הצור תמים פעלו כי כל דרכיו משפט א-ל אמונה ואין עול צדיק וישר הוא
כי ישר דבר ה' וכל מעשהו באמונה
צדיק ה' בכל דרכיו וחסיד בכל מעשיו
כי אתה צדיק על כל הבא עלינו ואמת עשית ואנחנו הרשענו
יידן מען דארף זיך שטארקן וכל אחד יודע נגעי לבבו ולא צריך לחפש בנרות מה עלינו לתקן
אוי רבש"ע הבט נא על בניך רחומיך כי אין לך עוד נאמנים כאלו שלמרות כל המעברים אנו עדין אחוזים בך וכ"כ הרבה חסד וקדושה ותורה יש לך בעולמך וכמה נחת רוח עולים לפניך מידי יום מבניך אוי רחם עלינו ואמור די לצרותינו

ליבי דואב על האבידה ועיני יורדה מים
ויה"ר שיבולע המוות לנצח ומחה ה' אלוקים דמעה מעל כל פנים

צריכים להתחזק

עכשיו

אפשר תמונה??

מזעזע! הלב נקרע על האלמנה!

אוי לנו כי חטאנו

לצבי יודלביץ'!! לפחות אם אתה יכול לתמוך באלמנה זה יעזור לה מאוד הרבה!וכן כל אחד שיכול לתרום אשרי לו ואשרי חלקו!!! ניתן לתרום אצל וועד הרבנים במס' טלפון1800-22-36-36 תזכו למצוות ושלא נדע עוד מצרות!!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *