הלב ממאן להאמין אך הגרוע מכל קרה. האברך היקר ר' יוסף וינד ז"ל שחזר לפנות בוקר ברכב מהשמחה הגדולה בבעלזא, יחד עם מספר חברים, נהרג בהתהפכות הרכב על נוסעיו

כאש בשדה קוצים מתפשטת הבשורה המרה בקהילות בעלזא על הטרגדיה הנוראית שקרה הבוקר כשהאברך בשנות השלושים לחייו שרק לפני שעות בודדות השתתף יחד עם רבבות החסידים בשמחה הגדולה בבעלזא הסתלק לבית עולמו באופן טראגי ומזעזע.

האברך הרב יוסף וינד ז"ל נולד בתמוז תשמ"ג לאביו שיבלחט"א הרב אהרן וינד שליט"א, מגבאי בית המדרש הגדול בקרית בעלזא ומנאמני בית כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א.

בבית זה יצק בשנות ילדותו תורה וחסידות ודבקות מיוחדת בחצר הקודש בעלזא, והתחנך במוסדות בעלזא שם עלה ונתעלה במעלות התורה והחסידות.

הקים בית נאמן בישראל יחד עם זוגתו האלמנה שתבלחט"א בת הרה"ח של הרב חיים צבי גלנדואר שליט"א מחשובי חסידי בעלזא בירושלים.

ר' יוסף ז"ל היה ידוע בקביעות עיתותיו לתורה הקדושה, בכל בוקר טרם יציאתו לעבודה, וכן בערב ישר כשסיים, היה שם פעמיו לביהמ"ד בעלזא בעיר, שם היה ניתן לראות אותו רכון על תלמודו ומפזם את ניגון הגמרא במתיקות ובהתמדה עד אין קץ.

לפרנסתו שימש בתפקיד סגן מנהל בסניף "יש חסד" בעיר בית שמש. ועזר באופן קבע למשפחות נזקקות הרחק מכל פרסום ובלי שאיש ידע על כך, משפחות במצוקה שלא יודעות את נפשם מצער, שר' יוסף היה להם לעזר ולמשענת בכל זמן ועניין.חבריו וידידיו הרבים מספרים על אברך זהב בעל מידות תרומיות שחיפש תמיד רק לעזור לזולת ולסייע לשני בכל עניין.

אחד החברים מספר בבכי קורע לב לכתבנו: "רק אמש עוד זכיתי לשהות במחיצתו בשמחת רבינו שליט"א.
שעות רבות עמד על רגליו אל מול פני הקודש כשכולו אומר זוך וטוהר חסידי, מי היה מאמין שזה יהיה הפעם האחרונה שאזכה לשמוח איתו יחד. ר' יוסף יחסר לכולנו, היה אברך משי ולדוגמא לרבים" מספיד חברו וממרר בבכי תמרורים.

השאיר אחריו אלמנה ושבעה יתומים רכים, ילדים קטנים שהגדולה בת 10, שציפו לקום בבוקר ולשמוע מאביהם רשמים מהשמחה הגדולה ואיך עברו עליו כל אותם שעות שמחה כה גדולות במחיצת האדמו"ר. אך למרבה הצער והטרגדיה לזה הם כבר לא יזכו לעולם.

מסע ההלוויה צפוי לצאת בשעות אחה"צ מקרית בעלזא בבית שמש ותעבור דרך קרית בעלזא בירושלים, ואלפים צפויים להשתתף וללוות את המנוח ע"ה למנוחת עולמים בחלקת 'מחזיקי הדת' בבית החיים בהר המנוחות.

יהי זכרו ברוך.
ת.נ.צ.ב.ה.