הוקם מערך פסיכולוגים המטפלים בילדים שנתקפו בחרדות ופחדים

בעקבות מבצע 'צוק איתן'- ארגון 'לב מלכה' הקים מערך פסיכולוגים המטפלים בילדים שנתקפו בחרדות ופחדים. הרב אהרן אברמן יו"ר 'לב מלכה': "חלק מהילדים מתקשים לאכול או לישון, לא מצליחים לתפקד כבשגרה, ובמקרים קיצונים יותר גם בריאותם נפגעת ונזקקים לטיפול"

בשל התמשכות מבצע 'צוק איתן', ארגון 'לב מלכה' – המטפל בחולי סרטן הקים מערך פסיכולגים ועובדים סוציאליים המטפלים בילדים חולי סרטן שנתקפו בחרדות ומתגוררים בכל הערים שבטווח האזעקות ובפרט בדרום הארץ. "משמעות אזעקת 'צבע אדום' שאם מהגראדים אפשר לנסות להתגונן באמצעות 'כיפת ברזל' וכניסה לחדרי מקלט/ ממ"דים, הרי שמהאזעקות אי אפשר להימלט" אומר הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה'.

"אם לא די בכך שהילדים מתמודדים כל ימות השנה עם המחלה המקוננת בהם, כעת הילדים הרכים צריכים להתמודד עם פחדים וחרדות בשל האזעקה- חלק מהילדים מתקשים לאכול או לישון, לא מצליחים לתפקד כבשגרה, ובמקרים קיצונים יותר גם בריאותם נפגעת והם נזקקים לטיפול". אומר הרב אברמן

בשל כך, הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים נפגשים עם הילדים החולים ומקשיבים להם, שואלים אותם כיצד הם מרגשים ודואגים לשתף אותם במידע אמין ברמה מותאמת ליכולות הרגשיות והקוגניטיביות שלהם. לחץ וחדרה, אומרים המומחים, עלולים לגרום בטווח הארוך לתופעות כמו בעיות במערכת העיכול ואפילו נשירת שער עד כדי התקרחות. התופעות האלו באות לידי ביטוי ביתר שאת במצב מתמשך שבו אדם מוטרד חלק גדול מהזמן וסובל ממתח ומחדרה קבועים.

חשוב לזכור שברוב המקרים התגובה הבעייתית דועכת בתוך מספר ימים עד שבועות מסיום האירוע המאיים. אם הסימנים של התגובה החריפה נמשכים, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע, שיבדוק אם יש צורך בהתערבות טיפולית שכוללת שלל דרכים להתמודדות. חרדה שאינה מטופלת לא נעלמת אלא מתגברת, ועלולה להביא לדיכאון קליני של ממש.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו