המשגיח הותקף בשדה התעופה וניצל בזכות תושייתו של נציג חברת התעופה הטורקית. בעקבות המקרה הודיעו רבני העדה החרדית על החזרת כלל המשגיחים מטורקיה לארץ |מדובר בצעד שיש לו משמעות כלכלית נרחבת שכן עם הפסקת ההשגחה יעצרו הליכי ייצור רבים

לאחר מקרה של ניסיון פגיעה במשגיח שנכשל מנתקים את הקשרים עם טורקיה, והפעם בערוצי ההשגחה: ב'ועד הכשרות' של בד"ץ העדה החרדית התקבלה אמש החלטה להחזיר את המשגיחים המוצבים במפעלים רבים בטורקיה לארץ וכן לבטל נסיעות מתוכננות של משגיחים שהיו אמורים לצאת ליעדי השגחה בארצו של ארדואן. הסיבה: ניסיון תקיפה שחווה אחד המשגיחים בשדה התעופה באיסטנבול, צעד שגרם לכך שב'עדה' החליטו שלא לקחת סיכון ולבטל את ההשגחה בטורקיה.

המקרה אירע אתמול בנמל התעופה באיסטנבול, שם זיהתה קבוצה גדולה של ערבים את אחד ממשגיחי הבד"ץ שהמתין לטיסתו שהיתה אמורה לצאת מספר שעות לאחר מכן. סביב המשגיח החלה התקהלות שהלכה וגדלה, כאשר הערבים מקיפים את המשגיח וצועקים לעברו קריאות גנאי וגידופים.

למרבה מזלו של המשגיח שהה בסביבה נציג של חב' התעופה הטורקית הרשמית 'טורקיש אירליינס'. האיש ניגש מיד אל המשגיח, תפס את כבודתו וחילץ אותו מעין הסערה, כשהוא מבריח אותו למתחם מאובטח יחסית מאחורי הדלפקים שם שהה המשגיח עד לטיסה.

הדיווח הועבר מיד ל'עדה החרדית' שם הוחלט שלא לקחת סיכון וזאת לאור הנחיית הרבנים שאין לסכן את המשגיחים ולהציב אותם במקומות שבהם נשקפת סכנה לבטחונם. בעקבות זאת הוחלט על החזרת כל המשגיחים באופן גורף מטורקיה וכן על ביטול נסיעתם המתוכננת של משגיחים נוספים שהיו אמורים לצאת בימים אלו ליעדי השגחה מגוונים בטורקיה.

יצויין כי להחלטה זו ישנה משמעות כלכלית נרחבת שכן בהיעדר השגחה יאלצו גופים וחברות שמייצרים או עומדים לייצר דברי מזון בטורקיה – וישנם רבים כאלו – לבטל את הייצור ולהעביר אותם למפעלים אחרים. ואכן, ב'עדה' דיווחו אתמול על פניות שהגיעו מצד הייצרנים והיבואנים שבקשו לעכב את ההחלטה אולם הפניות נדחו וזאת, כאמור, בשל השיקול המרכזי הרואה בבטיחותו של המשגיח את הערך העליון.