בעקבות הפסקת האש שנכפתה על מדינת ישראל בה צד אחד עושה ככל העולה על רוחו ואילו עלינו נגזר לשתוק אומר ר"ע אשדוד ד"ר יחיאל לסרי כי" על ישראל להשלים את המערכה ולמוטט את שלטון החמאס". ראשי מועצות בדרום: "בהפסקות הללו ממשיכים לחפור לנו מנהרות."

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, קורא להשלים את המערכה ולמוטט את שלטון חמאס, משום שהוא לא ישלים עם קיומנו. לדבריו, גילוי המנהרות, המזל"טים, וכוחות הקומנדו של הארגון מבהירים כי מדובר במדינת טרור, ויש לנהוג בה כפי שנהגו באל קאעידה.

הוא הוסיף כי מדובר במלחמת דת, וכי האמריקנים אינם מבינים עם מי יש לנו עסק ומול איזה אויב אנו נלחמים בימים אלו, כפי שלא הבינו את המצב במצרים ובמדינות ערב האחרות. כשהכל התנפץ להם בפנים. בלי שידעו להעריך נכונה את פני הדברים.

ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני: "יש תחושה קשה בציבור ששוב לא ממש מתכוונים ללכת עד הסוף עם המבצע בעזה, וזה אסון מבחינתנו. אני מבין שיש שיקולים מדיניים, אבל אני לא מבין מדוע אנחנו צריכים להתנצל על זה שאנחנו פועלים כדי שלא יירו עלינו טילים. אם המבצע הזה ייגמר בצורה הזו, זה יהיה כישלון מדיני וביטחוני שנשלם עליו ביוקר. אפשר לצאת מעזה רק אם יקוימו שלושה תנאים: פירוק חמאס מנשקו, חיסול המנהרות וערובות בינלאומיות שלא יהיה יותר ירי. הנוסחה 'שקט ייענה בשקט' לא מקובלת עלינו. זו אחיזת עיניים שמאפשרת לצד השני לצבור עוד יכולות".

יצויין כי ראשי מועצות נוספות בדרום חוששים שהפסקת אש ארוכה ומדומה כמו שאנו רואים כעת תהפוך להפסקת אש קבועה. ראשי הרשויות בעוטף עזה מבקשים מראש הממשלה להיפגש עימם לאלתר.

ראש עיריית דימונה, בני ביטון: "לא צריך להפסיק. נכון, זה לא פשוט, אבל לתושבים יש חוסן להמשך המבצע כדי שזו תהיה המלחמה האחרונה. אי-אפשר כל שנה וחצי להתחיל את הריטואל מחדש. דימונה היא יעד אסטרטגי. אם ראשי עוטף עזה מבקשים להמשיך עם המבצע כדי שיהיה שקט, אנחנו מאחוריהם. אני מגבה את ראש הממשלה והקבינט, אבל רחשי הציבור הם שיש להמשיך הלאה. זו מלחמה על הבית. אם 200 מחבלים היו נכנסים לעוטף עזה זו הייתה שואה. מזל שעלינו על זה בזמן. מפקדי הצבא אומר שצריך לתת לו עוד כמה ימים להשלים את המבצע. אני קורא לראש הממשלה, למרות אדון אובמה והאו"ם, שימשיך הלאה".

ראש מועצת שדות נגב תמיר עידני אמר כי הפסקות אש הומניטריות קצרות הן לגיטימיות אך הביע התנגדות של ממש להפסקת אש של יממה או אפילו של 12 שעות כשצה"ל יישב בחוסר מעש מול הטרוריסטים האיומים. בזמן הזה נחטוף טילים על הראש והם ימשיכו לחפור מנהרות. אמר.

ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון אמר כי הממשלה צריכה להורות לצבא לחסל את איום המנהרות ולא להתנות זאת במגבלת זמן ולא להילחץ מכל לחץ המופנה אלינו מכיוונים בינלאומיים, אפקט המנהרות נתפס אצל חמאס כנשק יום הדין ואצלנו האיום ממשי לחיי התושבים. עד שהסוגיה הזאת לא תגיע לכדי פתרון פיזי, מדיני ומהותי שכולל הפסקה מוחלטת של הירי – לא נוכל לחזור לשגרה".