לפיד נגד החרדים והעבודה על דחיית ההצבעה על חוק 0% מע"מ

אלפיים ההסתייגויות שהגישו חברי הכנסת החרדים נגד החוק פוגעני של 'מע"מ 0' פעלו את פעולתם | החוק שהוגש ע"י יש עתיד במסווה צבוע של דאגה לזוגות צעירים נחסם בוועדת הכספים, ויידון שוב לקראת מושב החורף

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

חוק 0% מע"מ היה אמור להיות עוד פרח בזר הניצחון שקשר לעצמו יאיר לפיד לציון עליונותו ושליטתו הטוטליטרית על תרבותם וכלכלתם של החרדים.

היוהרה המוגזמת התנפצה אל מול סלע המציאות בדמותן של אלפי הסתייגויות משפטיות, כלכליות, וטקטיות, שהוגשו נגד הצעת החוק במתכונתה הנוכחית והאי-שוויונית.

עד קרוב לחצות עוד התאמצו מובילי החוק להגישו כלשונו תוך שכנוע חברי הכנסת החרדיים לוותר על הסתייגויותיהם, ההנהגה המדינית העסוקה בנושאים מהותיים לא מיהרה לגבות את תעלולי האוצר וראשיה לא עשו דבר ע"מ לסקל את אבני הנגף שניצבו בפני הגשת החוק, בסופו של לילה הובהר ללפיד כי למרות הבטחותיו הפופוליסטיות- החוק לא יעבור במושב הקיץ המסתיים היום.

בעקבות כשלונו, תקף שר האוצר לפיד בחריפות את מפלגת העבודה והסיעות החרדיות שלדבריו "חברו יחדיו לתרגיל פוליטי סחטני, שתכליתו למנוע את העברת חוק הטבת מע"מ אפס, ולמנוע הנחה של עשרות אלפי שקלים ברכישת דירה מצעירים ששירתו את המדינה",

השר לפיד הבטיח כי מפלגתו יש עתיד תביא לאישור הצעת חוק מע"מ אפס בתחילת מושב החורף של הכנסת.

רוח מבצעית

בסיעות החרדיות הביעו שביעות רצון מהחלטת ועדת הכספים לדחות את הדיון על הצעת החוק השנויה במחלוקת שמקדם השר לפיד, שלטענתם מפלה לרעה חרדים וערבים, וכמה מחברי הכנסת החרדים השתמשו בביטויים שאולים מהמבצע בעזה ובהם חבר הכנסת אייכלר שאמר אסור לאפשר ללפיד ושותפיו, להמשיך בחפירת המנהרות שמטרתן לרסק את היהדות החרדית בנשק כלכלי.

חבר הכנסת יעקב אשר, אמר כי התעקשותו של לפיד להפלות את החרדים בחוק המע"מ שעליו שם את כל כובד משקלו, פגעה ביוקרתו ובמעמדו הפוליטי פגיעה קשה שלא במהרה יתאושש ממנה. "זה בהחלט היה יירוט מוצלח!" אמר אשר.

חבר הכנסת משה גפני התייחס לסיכול קידום חוק '0 % מע"מ' בוועדת הכספים ואמר כי החוק לא יוזיל את מחירי הדירות. גפני הוסיף כי שר האוצר מעוניין בחוק רק כדי לפגוע בחרדים ובערבים, והבטיח כי ילחם למנוע את אישורו במושב הנוכחי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell