הזכיה הראשונה של תאגיד מים בפרס יוקרתי: תאגיד 'מי ברק' זכה בפרס הלאומי לאיכות ומצוינות במגזר הציבורי לשנת 2013 • ראש העיר הרב חנוך זייברט ובכירי רשות המים להנהלת התאגיד: "אתם אכן ראויים לפרס. היוזמה והדבקות שאתם מגלים שוב ושוב, היא דוגמא ומופת לניהול איכותי – ישר כוח לכל העוסקים במלאכה"

בתאגיד המים והביוב 'מי ברק' התבשרו השבוע על זכייתם בפרס הלאומי לאיכות ומצוינות במגזר הציבורי ע"ש יצחק רבין ז"ל – לשנת 2013. ההתמודדות לפרס הלאומי לאיכות ומצוינות מנוהלת על ידי נציבות שירות המדינה בחסות משרד ראש הממשלה ובשיתוף האיגוד הישראלי לאיכות, בעקבות החלטות הממשלה בנושא קידום האיכות והמצוינות בישראל ומיועדת לארגונים וליחידות במגזר הציבורי.

תאגיד 'מי ברק' הינו הראשון בין התאגידים בישראל וגם הגוף החרדי הראשון הזוכה בפרס היוקרתי לגופים ציבוריים. לנוכח הזכייה שיבחו גורמים מקצועיים רבים וברשויות השונות את פעילותו של תאגיד 'מי ברק' ואת ההשקעה הרבה שלו בתשתיות המים והביוב, לרווחתם של מאות אלפי תושבי בני ברק והבאים בשעריה.

מטרות הפרס הן התווית עקרונות לקידום איכות ומצוינות ארגונית, עידוד ארגונים להנהיג ולמסד מהלכים של שיפור מתמיד, פיתוח מודעות לחשיבות האיכות והמצוינות, הוקרת הישגים והקניית כלי תדמיתי ושיווקי לזוכים ומרכיבי מצוינות במנהיגות, עובדים, אסטרטגיה, שותפויות ומשאבים, תהליכים, מוצרים ושירותים וכן לתוצאות, ללקוחות, לעובדים, לקהילה ולתוצאות עיקריות. הקריטריונים לפרס מושתתים על אלה של הפרס האירופי היוקרתי למצוינות ארגונית ה-FQM European Foundation for Quality Management)). הפרס ניתן על ידי ועדת שיפוט בראשות השופט בדימוס עזרא קמא. התעודה תוענק לראשי התאגיד בטקס ממלכתי מיוחד שייערך בחודש הבא בירושלים.

בתאגיד המים 'מי ברק' מציינים את קידוש ה' הרב מכך שתאגיד המים בעיר החרדית, המקפיד על שמירת השבת כהלכתה – הוא תאגיד המים הראשון בישראל שזוכה בפרס היוקרתי. במהלך השנה האחרונה הוביל 'מי ברק' קמפיין למניעת השלכת מגבונים למערכת הביוב שהוביל לירידה דרסטית של כ-35% במספר מקרי פריצות הביוב בעיר. בשנה החולפת נמשכו גם העבודות להקמת פרויקט הדגל של 'מי ברק' בהר הבנים בבני ברק, בנוסף לפרויקטים רבים הניכרים בכל רחבי העיר אשר ישפרו משמעותית את מערך משק המים בעיר.

מי ברק - לוגו פרס הלאומי

מנכ"ל 'מי ברק' דוד צלניק: "עובדי התאגיד עברו תהליך מאתגר מקצועי וארגוני, שלב אחר שלב עד החלטת ועדת השיפוט העליונה להענקת תעודת ההוקרה. קבלת הפרס מעידה על ארגון החותר למצוינות, פורץ דרך בתחומו, שירותי לתושבים ואמירה ברורה על התנהלות ראויה של גוף ציבורי במגזר החרדי ותאגיד מים חלוץ – העומד בשורה אחת עם ארגונים מתקדמים בארץ ובעולם.

"כבוד גדול הוא לעיר, לראשיה, לתושביה ולתאגיד – להיות בין מקבלי הפרס בטקס הממלכתי שיתקיים בעז"ה בתחילת חודש אלול בירושלים. ברצוני להודות לראש העיר הרב חנוך זייברט על הגיבוי השוטף שהוא מעניק לעשיית התאגיד, למנהלי האגפים בעירייה על השותפות לדרך, ולכל עובדי התאגיד הפועלים באמונה ואהבה לשיפור איכות הסביבה והחיים של תושבי העיר".

ראש העיר, הרב חנוך זייברט, הביע הערכה רבה לתאגיד על הזכייה בפרס הלאומי ואמר כי "הפרס מעיד על פעילותו הברוכה של התאגיד לטובת כלל תושבי העיר במשך כל השנה".