ועד העירובין של הר יונה יקים עירוב מהודר ברחבי השכונה שיעמוד על תילו כבר מהיום הראשון לאכלוס, ואשר לבקשת המועצה הדתית יחובר בעתיד לעירוב הכללי של העיר נצרת עילית שישודרג על פי הדרישות המחמירות ביותר

נציגי הדיירים הראשונים שיעבור להתגורר בהר יונה עם אכלוס פרויקט 'אחוזת נתיב' בעוד כחודשיים, החלו בימים אלו, יחד עם אנשי המועצה הדתית בנצרת עילית, בתכנון העירוב המהודר שיקיף את הפרויקט החדש כבר מהיום הראשון לאכלוס.

העירוב המהודר צפוי להקיף את כל אזור הפרויקט החדש, כאשר בעתיד, עם התקדמות האכלוס בפרויקט 'אחוזת נתיב' ובפרויקטים הסמוכים, הוא צפוי להקיף את הר יונה כולה. לבקשת המועצה הדתית יחובר העירוב המהודר של הר יונה לעירוב הכללי של העיר נצרת עילית, כאשר העירוב הכולל בעירוב ישופר וישודרג בהתאם לדרישות העירובין המחמירות, ע"פ הנחיית ועד העירובין בהר יונה- על מנת לאפשר טלטול בשבת קודש ללא חשש בכל רחבי העיר.

לצד זאת ממשיכים בחברת 'נתיב פיתוח' את הסידורים האחרונים לקראת האכלוס וטקס חנוכת הבית שייערך בעז"ה בבין הזמנים שלאחר חג הסוכות הבעל"ט. בין היתר נערכה פגישה בין הנהלת החברה לעיריית נצרת עילית ומרחב הגליל במשרד הבינוי והשיכון בה נדונו הפרטים הטכניים הסופיים לקראת אכלוס השכונה.

בפגישה נדונו אפיקי הסיוע של הגורמים השונים לאכלוס השכונה, על מנת לגרום לרווחתם המרבית של הדיירים הראשונים שיעברו להתגורר בפרויקט. במסגרת זו אף נדונה סוגיית מבני הציבור כבית כנסת וכולל אברכים, גני ילדים וכדומה. במהלך הפגישה ציין ראש העיר, אלכס גדלקין, כי עד שתושלם בניית מבני הקבע של מבני הציבור יש צורך בהליך מזורז להקמת מבנים יבילים להקמת מבני ציבור זמניים.

בימים אלו אף החלו בהר יונה העבודות בשטח להקמת קריית חסידי בעלזא. הר יונה נחשבת לאזור מגורים מועדף עבור הציבור החרדי, שכן ראש העיר והתושבים מעודדים את הקמתה של העיר החרדית החדשה. שלב א' של הר יונה מונה כ-4,000 יחידות דיור שאושרו בתב"ע הנוכחית, כאשר בעתיד צפויה העיר להכיל עוד כ-14,000 דירות ובסך הכול 18,000 דירות.

הר יונה שייכת מוניציפלית לנצרת עילית אשר מעניקה לה את כלל השירותים העירוניים הנדרשים, כאשר התושבים הראשונים שיתגוררו בהר יונה יזכו כבר מהיום הראשון לתחבורה ציבורית זמינה, מוסדות ציבור, קופות חולים וכדומה ממש בסמוך לשכונה – לצד משרדי ממשלה, רשתות מזון ועוד הקיימים בעיר.