תכנית "רמפה" לתעסוקת צעירים עם מוגבלות תחל פעילותה גם בחברה החרדית

יום למידה נערך בבני ברק בהשתתפות אנשי מקצוע מהחברה החרדית, נציגי רשויות מקומיות ומשרדים ממשלתיים וכן נציגי ג'וינט ישראל-תבת המפתחים את התכנית. בשלב הראשון תחל פעילות "רמפה" במרכז מפתח חיפה וכן במרכז ההכוון התעסוקתי לחרדים בבני ברק. מנתוני משרד הכלכלה עולה כי בישראל כ-44,000 אנשים עם מוגבלות בחברה החרדית. מדובר באוכלוסייה במצב קשה יותר – […]

יום למידה נערך בבני ברק בהשתתפות אנשי מקצוע מהחברה החרדית, נציגי רשויות מקומיות ומשרדים ממשלתיים וכן נציגי ג'וינט ישראל-תבת המפתחים את התכנית. בשלב הראשון תחל פעילות "רמפה" במרכז מפתח חיפה וכן במרכז ההכוון התעסוקתי לחרדים בבני ברק.

מנתוני משרד הכלכלה עולה כי בישראל כ-44,000 אנשים עם מוגבלות בחברה החרדית. מדובר באוכלוסייה במצב קשה יותר – הן יחס למצב האוכלוסייה הכללית עם מוגבלות, והן ביחס לאוכלוסייה החרדית ללא מוגבלות. הדבר מתבטא בשיעורי תעסוקה נמוכים יותר (46% בקרב חרדים עם מוגבלות ו – 55.5% בקרב האוכלסייה הכללית עם מוגבלות), ייצוג חסר במשלחי יד אקדמיים וניהוליים, ייצוג יתר במשלחי יד בלתי מקצועיים, שכר נמוך (6,302 ₪ בקרב האוכלוסייה החרדית עם מוגבלות, בהשוואה ל – 7,828 ₪ בקרב אוכלסייה כללית עם מוגבלות) ועוד.

לאור זאת, תחל פעילותה של תכנית "רמפה" לקידום תעסוקת צעירים עם מוגבלות, בתוך מרכזי ההכוון התעסוקתיים הפועלים כיום בחברה החרדית, בשלב הראשון תחל פעילות התכנית במרכז מפתח בחיפה וכן במרכז ההכוון התעסוקתי בבני ברק. לקראת תחילת פעילותה של "רמפה" במהלך נובמבר 2014, החלו הכנות לקליטתה, במסגרתן נערך יום למידה מיוחד לאנשי מקצוע העוסקים באוכלוסייה זו בחברה החרדית בכלל ולעובדי מרכזי ההכוון בחיפה ובבני ברק. במסגרת האירוע, יידונו מודל הפעולה של מפתח ומודל הפעולה של רמפה, תוצג תמונת מצב על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בחברה החרדית בישראל, ייערך פאנל למידה מתכניות וניסיון עבר וכן שולחנות עגולים בנושא ניהול שותפויות.

האירוע התקיים במרכז ההכוון התעסוקתי מפתח בני ברק, בשיתוף משרד הכלכלה, המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות, משרד הבריאות, המוסד לביטוח לאומי, מסד נכויות, שירות התעסוקה, משרד הרווחה, עיריית בני ברק ועיריית חיפה וכן נציגי תכנית "רמפה" בג'וינט ישראל-תבת.

תכנית "רמפה" לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות, פועלת כרגע בשלב הפיילוט בחמישה ישובים בצפון הארץ במתכונת אזורית: עכו, כרמיאל, יקנעם, מגדל העמק וטבריה. התכנית נותנת מענה על בסיס תשתיות קיימות, דוגמת מרכזי צעירים ורשות מקדמת תעסוקה, ומסייעת גם לצעירים שאינם מוכרים על ידי הביטוח הלאומי. עד כה השתתפו בתכנית למעלה מ-180 צעירים עם מוגבלות. את התכנית מממנים ג'וינט ישראל-תבת, קרן משפחת רודרמן וממשלת ישראל.

בתמונה: ראובן גורבט, ראש תחום חרדים בג'וינט, נושא דברים בטקס

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן