הנשיא ריבלין אמר למארחיו בפולין: "השחיטה הכשרה, כמו ברית המילה, היא אמונה דתית ארוכת שנים שנטועה עמוק במורשת היהודית" • נשיא פולין השיב כי "המשבר סביב סוגיה זו נוצר באקראי, אך אנו חותרים לפתור את המשבר באופן שיהלום את החוק הפולני"

נשיא המדינה רובי ריבלין מסיים בימים אלו את ביקורו בפולין. במהלך פגישותיו עם נשיא פולין וראשת ממשלת פולין העלה הנשיא את המשבר הנוגע לנושא השחיטה הכשרה במדינה. הנשיא אמר למארחיו כי: ״השחיטה הכשרה, כמו ברית המילה, היא אמונה דתית ארוכת שנים שנטועה עמוק במורשת היהודית ואינה נגועה בברוטליות או ברבריות״.

כאדם צימחוני, הוסיף הנשיא ואמר: ״גם מי שדוגל בצמחונות ובהגנה על זכויות בעלי החיים, מכיר בכך שנעשו התאמות שמטרתן להתחשב במגמות המוכרות בנושא תוך שימור האמונה והמסורת.״

קרא עוד:

[postim]

בפגישותיו עם נשיא וראשת ממשלת פולין אמר הנשיא: ״אני מבין שהמוסדות הדמוקרטיים בפולין דנים בנושא בימים אלו וכנשיא מדינת ישראל אני מבקש להבהיר עד כמה קשור נושא זה בנפשו של העם היהודי ואנו מצפים שפולין תמצא פתרון ראוי לסוגיה שיוריד את הנושא מסדר היום״.

נשיא פולין אמר לנשיא כי ״המשבר סביב סוגיה זו נוצר באקראי, אך אנו מגלים רגישות לחופש הפולחן הדתי וחותרים לפתור את המשבר באופן שיהלום את החוק הפולני״.

ראשת ממשלת פולין אמרה כי ״הנושא מצוי על שולחנו של בית הדין החוקתי בפולין והדבר יוכרע בתקופה הקרובה תוך מתן פתרון ראוי לסוגיה״.