"שני הצעירים עקבו אחרי כל העת אבל לא עשיתי מכך עסק. ברגע שחזרתי אל הרכב הם זינקו עם רכבם לעברי, ברגע האחרון ובנס של ממש קפצתי לאחור, והם נמלטו מהמקום", סיפר הרב.

קבוצת צעירים מוסלמים קיימה מרדף אחר הגאון הרב בנימין יאקבס, אשר משמש כרב המחוזות ויו"ר ועד הרבנים בהולנד, וחבר מועצת "מרכז רבני אירופה". לרב שלום.

המקרה אירע ביום שני השבוע באמסטרדם. הגר"ב יעקבס סיפר כי בעת שנכנס לתדלק את מכוניתו בתחנת הדלק, הבחין בשני מוסלמים צעירים שעוקבים אחריו. הרב עצר בתחנת הדלק ויצא לתדלק ומזווית עיניו עקב אחר הצעירים המוסלמים שדלקו אחר תנועותיו מתוך מכוניתם.

הרב סיים לתדלק ועמד להיכנס למכוניתו כאשר הבחין במכוניתם של שני המוסלמים דוהרת לכיוונו במטרה לדרוס אותו.

"שני הצעירים עקבו אחרי כל העת אבל לא עשיתי מכך עסק. ברגע שחזרתי אל הרכב הם זינקו עם רכבם לעברי, ברגע האחרון ובנס של ממש קפצתי לאחור, והם נמלטו מהמקום", סיפר הרב.

מיד לאחר האירוע פנה הרב למשטרה והגיש תלונה, המשטרה התייחסה במלא החומרה לאירוע והבטיחה ללכוד את הפושעים.

בשיחה עם כתבנו אמר הגר"ב יאקבס: "יש אנטימיות בהולנד, זה גלוי שיש והממשלה נלחמת בכך. אני שומר על עצמי ושם לב לאנשים חשודים.

סמנכ"ל מרכז רבני אירופה הרב אריה גולדברג אמר לכתבנו: "אנו רואים בחומרה רבה את הארוע, שהוא המשך לגל האנטישמיות באירופה עליו התרענו מספר פעמים. חובתו של האיחוד האירופי לגנות את הארוע ולפעול באירופה למיגור האנטישמיות על ידי חקיקת חוקים וביצוע פעילות".

יש לציין כי אין זו הפעם הראשונה שבה מוסלמים מתנכלים לרב יעקובס. לפני חצי שנה בתקופת מבצע צוק איתן, הותקף ביתו של הרב במטר אבנים שגרם לבית נזק רב. המקרה אירע בחמש בבקר, כאשר מטר אבנים הומטר לעבר ביתו של הרב וכתוצאה מכך נגרם לבית נזק רב, שבוע קדם לכן יידו אלמונים אבנים לעבר בית הרב תוך שהם משמיעים סיסמאות אנטישמיות. כתוצאה מיידוי האבנים הותקנה בשעתו מצלמת אבטחה בבית הרב.