עקב המצב • הגר"מ פוקס: "ראוי שיהיו הרבה אנשים עם טלפון נייד במהלך השבת"

ההוראה המתירה בתקופה מתוחה זו, מעלה את תחושת הביטחון בקרב תושבי שכונת רמות הסמוכים לשכונות ערביות • הרב פוקס מדגיש כי במקרה הצורך יש להתקשר למשטרה ללא 'שינוי' אלא להזדרז להצלת נפשות ה"י "
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

בעקבות המתיחות הגוברת בירושלים בימים האחרונים ועם שוך ההלם שלאחר הפיגוע הקשה בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, מבהיר הרה"ג ר' מנחם מנדל פוקס שליט"א כי המצב מחייב להחמיר בהלכות פיקוח נפש על אף הקולא בהלכות שבת.

הרב פוקס, מחשובי רבני כולל 'שומרי החומות' בירושלים, אינו מן הרבנים המקלים כלל, אך לאור חומרת המצב פרסם הבהרה הלכתית-הנהגתית לבני קהילתו בשכונת רמות שבירושלים.

במודעה שפורסמה הבוקר בבית הכנסת תחת הכותרת המודגשת "ונשמרתם מאד לנפשותיכם" נכתב כי "על פי הוראת מורינו הגאון המרא דאתרא שליט"א. עקב המתיחות הקיימת בימים אלו משונאי ישראל, והמון התראות בסיבות העיר, לזאת חשוב מאוד לכל בית אב לדאוג שבני משפחתו לא ילכו ביחידות בחוץ ובעיקר במקומות הקרובים לוואדי (העמק בין רמות לשכונת שועפט)".

בהוראה הלכתית חריגה כותב הרב בעד היתר תקופתי של הגעת מתפללים עם מכשיר סלולרי בשבת לבית הכנסת. "ראוי מאוד שיהיו הרבה אנשים במשך השבת עם טלפון נייד בכיס המכנסיים (לאפוקי הכיס של החולצה)".

במודעתו, שב הרב ומדגיש את ההלכה כי במקרה של ספק פיקוח נפש אין לעשות שינוי בחילול השבת "בכל ספק של חשש כל דהו יש להתקשר תכף ומיד למשטרה (100) לא צריך לעשות זאת בשינוי".

הוראת הרב פוקס עקב המתיחות בירושלים - עותק

כתבות קשורות

ירידה בטמפרטורות – בהרים ייעשה מעט קריר • האזינו לתחזית

מחר: יוסיף להיות חם מהרגיל. ביום שני ירידה בטמפרטורות. ביום שלישי מעט קריר באזור ההרים. ביום רביעי טמפרטורות ‏רגילות לעונה. ביום חמישי טמפרטורות נמוכות מהרגיל ומעט קריר בהרים. ביום שישי ושבת עלייה בטמפרטורות. ביום ראשון עלייה נוספת בטמפרטורות וייעשה חם מהרגיל

מפחיד: מיד לאחר השבעת ממשלתו של בנט – תקודם חקיקה בשורת נושאי דת ומדינה

הממשלה שעתידה לקום מחר בשעות אחר הצהריים צפויה להמיט אסון רוחני על המדינה. על פי ההסכם שנחתם בין ראשי הקואליציה העתידית הם יקדמו בתוך שישים יום מרגע ההשבעה שורת חוקים בנושאי דת ומדינה. בין היתר בנושא הרבנות, הגיור וחוק הגיוס

0 תגובות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן