שר התיירות נגד מיסוי תיירות המרפא: לא שוחטים תרנגולת שמטילה ביצי זהב

השר לנדאו אמר את הדברים בסקירת עבודת משרדו בפני ועדת הכלכלה והוסיף כי אין קשר בין הצורך לטפל בשירותי הרפואה לאזרחי ישראל לבין תיירות המרפא שמביאה הכנסה ענקית למדינה

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ אבישי ברוורמן, קיבלה היום סקירה משר התיירות, ח"כ עוזי לנדאו, שידווח על פעילות משרדו, היעדים, תכניות העבודה וניצול תקציב המשרד ב-2013.

היו"ר ברוורמן פתח את הדיון ואמר כי ענף התיירות נקלע למצוקה קשה, בעקבות מבצע "צוק איתן", דווקא בשנה שהייתה אמורה להיות לשנת שיא בכניסות תיירים. הוא הוסיף כי חשיבות התיירות לכלכלה עצומה ויש לתמוך בהשקעות בענף, אך אמר כי בסופו של דבר התקציב נקבע לפי משקלו הפוליטי של השר.

קרא עוד:

[postim]

השר לנדאו אמר כי בעיות הביטחון של ישראל משפיעות הרבה יותר ממשברים כלכליים עולמיים, כמו המשבר העולמי ב-2008 שגם הוא פגע בתיירות. לדבריו, ניתן לראות שלפני מבצע צוק איתן הייתה עליה בכניסות תיירים, אך מאז המבצע חלה ירידה של יותר מ-20% בכניסות תיירים.

השר לנדאו סקר את הדברים שיכולים לפגוע בתיירות, ואמר כי קיצוץ בתקציב כוח האדם במשרד יתרום בצורה אפסית לתקציב המדינה, אך יפגע ביכולת להתמודד עם המשבר בתיירות. הוא הוסיף כי אם נתב"ג ייסגר מהשעה 1:00 בלילה ועד 5:00 בבוקר הדבר יפגע קשה בטיסות הנכנסות מאירופה, ואף ציין כי סגירת שדה דב בעת הזו, לפני שיש לו חלופה ראויה, תפגע קשות בתיירות לאילת.

עוד אמר השר לנדאו כי הוא מתנגד לפגיעה בתיירות המרפא. לדבריו, הטיפול בשירותי הרפואה לאזרחי ישראל לא קשור לתיירות המרפא, וצריך להסדיר זאת שלא על חשבון תיירות המרפא. לדבריו, התיירות הרפואית מביאה הכנסה ענקית למדינה. "זו תרנגולת שמטילה ביצי זהב ואסור לשחוט אותה"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *