צאנז: הקרייה הטבריינית החסידית השלימה את בניית המבצר החסידי כאשר "מבצר התורה"- רשת כוללי האברכים דחסידי צאנז ירושלים ובית שמש - פרסו את חסותם על הכולל החדש בקרית צאנז טבריה

לאחר פעילות מבורכת של ראשי ועדת הדיור דחסידי צאנז הלא המה האישים המבורכים:הרב דב שטמר, הרב צבי (הערשל) רייכמן מנהלי מרכז התורה והחסד שבקרית צאנז נתניה והרב יעקב עזרא רוט נאמן בית כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א להקמת הקריה החרדית החדשה בטבריה, זכו הדיירים הראשונים להכנס אליה ולחנוך את דירתם החדשה שנבנתה ברוב פאר והדר ע"י היזמים הנכבדים ר' מנדי רייך ר' יואל שטרן בעלי רם נדלן.

כעת, בעקבות האכלוס פעלו ראשי ועדת הדיור לתת מענה מיידי להפרחת חיי התורה בקריה החסידית החדשה, ולפתוח במקום את הכולל לאברכים המצויינים המתגוררים כבר בעיר, ובס"ד כעת זכו לברך על המוגמר, כאשר מנהלה המסור של רשת כוללי האברכים "מבצר התורה" בעיה"ק ירושלים ובבית שמש, הרב אהרן הופמן נטל על שכמו להכליל את כוללי האברכים דקרית צאנז בעיה"ק טבריה תחת דגל רשת הכוללים "מבצר התורה" אותה הוא מנהל ביד רמה.

כאשר הנהלת כולל "מבצר התורה" שבירושלים ובית שמש, החליטו לערוך הגרלה על יחידת דיור בטבריה – תהו הכל ותמהו. מה הקשר בין שתי הערים מלבד העובדה ששתיהם התקדשו לעד. אלא שזהו, בבוקר יום האתמול, במסיבה המיוחדת לכבוד מעמד פתיחת הכולל והזמן החדש, שנערכה בראשותם של ראש הכולל החדש הרה"ג רבי זאב וקסברגר שליט"א יחד ראשי ועדת הדיור והיזמים ואברכי הכוללים המעגל הזה נסגר. ורשת הכוללים "מבצר התורה" של ירושלים ובית שמש, פרסה את חסותה על הכולל החדש בטבריה.

רשת הכוללים מבצר התורה פתחה כולל בטבריה (5)רבני הכולל והאברכים במעמד הרחבת גבולות הקדושה לטבריה
רשת הכוללים מבצר התורה פתחה כולל בטבריה (2)מקום תורה. קרית צאנז בטבריה
רשת הכוללים מבצר התורה פתחה כולל בטבריה (3)טובה ראייתה. הדירות בקריה משקיפות אל הכינרת

רשת הכוללים מבצר התורה פתחה כולל בטבריה (1)