רשת כוללי צאנז 'מבצר התורה' מתרחבת לטבריה

צאנז: הקרייה הטבריינית החסידית השלימה את בניית המבצר החסידי כאשר "מבצר התורה"- רשת כוללי האברכים דחסידי צאנז ירושלים ובית שמש - פרסו את חסותם על הכולל החדש בקרית צאנז טבריה
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

לאחר פעילות מבורכת של ראשי ועדת הדיור דחסידי צאנז הלא המה האישים המבורכים:הרב דב שטמר, הרב צבי (הערשל) רייכמן מנהלי מרכז התורה והחסד שבקרית צאנז נתניה והרב יעקב עזרא רוט נאמן בית כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א להקמת הקריה החרדית החדשה בטבריה, זכו הדיירים הראשונים להכנס אליה ולחנוך את דירתם החדשה שנבנתה ברוב פאר והדר ע"י היזמים הנכבדים ר' מנדי רייך ר' יואל שטרן בעלי רם נדלן.

כעת, בעקבות האכלוס פעלו ראשי ועדת הדיור לתת מענה מיידי להפרחת חיי התורה בקריה החסידית החדשה, ולפתוח במקום את הכולל לאברכים המצויינים המתגוררים כבר בעיר, ובס"ד כעת זכו לברך על המוגמר, כאשר מנהלה המסור של רשת כוללי האברכים "מבצר התורה" בעיה"ק ירושלים ובבית שמש, הרב אהרן הופמן נטל על שכמו להכליל את כוללי האברכים דקרית צאנז בעיה"ק טבריה תחת דגל רשת הכוללים "מבצר התורה" אותה הוא מנהל ביד רמה.

כאשר הנהלת כולל "מבצר התורה" שבירושלים ובית שמש, החליטו לערוך הגרלה על יחידת דיור בטבריה – תהו הכל ותמהו. מה הקשר בין שתי הערים מלבד העובדה ששתיהם התקדשו לעד. אלא שזהו, בבוקר יום האתמול, במסיבה המיוחדת לכבוד מעמד פתיחת הכולל והזמן החדש, שנערכה בראשותם של ראש הכולל החדש הרה"ג רבי זאב וקסברגר שליט"א יחד ראשי ועדת הדיור והיזמים ואברכי הכוללים המעגל הזה נסגר. ורשת הכוללים "מבצר התורה" של ירושלים ובית שמש, פרסה את חסותה על הכולל החדש בטבריה.

רשת הכוללים מבצר התורה פתחה כולל בטבריה (5)רבני הכולל והאברכים במעמד הרחבת גבולות הקדושה לטבריה
רשת הכוללים מבצר התורה פתחה כולל בטבריה (2)מקום תורה. קרית צאנז בטבריה
רשת הכוללים מבצר התורה פתחה כולל בטבריה (3)טובה ראייתה. הדירות בקריה משקיפות אל הכינרת

רשת הכוללים מבצר התורה פתחה כולל בטבריה (1)

כתבות קשורות

0 תגובות

 1. לא יאומן! אבל בנתיים רק חזונו של האדמו"ר מצאנז התגשם, ופתרון מצוקת הדיור נפתרה רק אצל חסידי צאנז.

  כשהאדמו"ר בכבודו ובעצמו הכריז על הקמת הקריה היו רבים שגיחכו!
  אבל בעינכם תחזו. התוכניות של חריש שקעו.
  הר יונה נבנה בקצב של צב.
  ורק קרית צאנז בטבריה כבר מתאכלס!!!!

 2. מי זה שנואם בתמונה הראשונה שכתוב מתחת: "רבני הכולל והאברכים במעמד הרחבת גבולות הקדושה לטבריה"?
  ומי ההוא שיושב לידו מצד ימין. יש מישהו שטוען לי שזה החיד"ו וויס שליט"א אחיו של ההורדנקר רבי שליט"א. אם זה הוא מה הקשר שלו לצאנז?
  אשמח אם מישהו יענה

 3. זה שנאום בתמונה הראשונה זה הרה"ג ר' זאב וקסברגר שליט"א מהרבנים החשובים בקרית צאנז בנתניה, שנתמנה ע"י כ"ק האדמו"ר שליט"א לשמש כראש הכולל בטבריה

 4. היודע מישהו מחסידי צאנז לספר איך מתפתח הציבור החרדי בטבריה למעלה? האם שווה לבוא לגור? הייתי שבת לפני חצי שנה באזור למעלה, היה אווירה חסידית קטנה ונחמדה, לא רע. התפללתי בביכ"נ וילדניק של איזה רב צעיר נחמד. האם כבר יש שם גרעין יותר גדול. לפי המידע פה זה נראה טוב ומושך.

 5. לא יאומן!!! לא יאומן !!!
  ראיתי גם את התוכנית של "חנוכת הבית" שהולך להתקיים בעוד שבוע.
  ממש מרגש … הולך להיות הכנסת ספר תורה וקביעת מזוזות ברוב עם ..
  הייתי גם נוסע . הם עושים נסיעות בחינם למעמד המרגש

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן