בתום מאבק עיקש: ההסתדרות מציינת את ניצחונה במאבק להעלאת השכר הגדולה ביותר שסוכמה עד כה • ניסנקורן: אני מצפה מהממשלה שתצטרף להסכם לאחר שהמצב הפוליטי יתייצב • במהלך היום צפויה חתימה רשמית בין הצדדים

איום השביתה מתפוגג: ימים ספורים לפני שהיתה עשויה להיכנס לתוקפה השביתה הכללית במשק, סוכם בין הגורמים כי שכר המינימום לשכירים במגזר הפרטי יועלה ל-5,000 שקל לחודש במספר פעימות שיתפרסו על פני השנתיים הקרובות,

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויושב ראש נשיאות הארגונים העסקיים צביקה אורן הודיעו כי הושגה ביניהם הסכמה, לפנות בוקר (ד') בתום מו"מ ארוך ומייגע.

לפי שעה, יקופחו מן ההסכם עובדי המגזר הציבורי, למרות אמירתו של שר האוצר אמש כי ניתן להגיע לסיכום בנושא שכר המינימום בתוך יום או יומיים, וזאת בעקבות פיטוריו ע" נתניהו שלא סיפק לו אף לא יום, בעקבות כך, לא הצטרף הממונה על השכר באוצר קובי אמסלם להסכם, ולפיכך לא תכלול ההעלאה לפי שעה את עובדי המדינה.

קרא עוד:

[postim]

בהסתדרות מרוצים מהשגת העלאת השכר "הגדולה ביותר שסוכמה עד כה" ומצפים שגם הממשלה תצרף את עובדיה להסכם לאחר התייצבות המצב הפוליטי, בעוד כחצי שנה עם הרכבת הממשלה.

נשיאות הארגוניים העסקיים תתכנס בשעה 10:00 במטרה לאשר את הסיכומים. והחתימה הרשמית צפויה להיות בהמשך היום.

אתמול ציין אורן כי למרות פיזור הכנסת, המשא ומתן מול ההסתדרות על העלאת שכר המינימום במגזר הפרטי נמשך. "הפערים עם ההסתדרות אינם גדולים וניתנים לגישור, ועל כן אני מאמין כי נגיע להסכם עם ההסתדרות עוד השבוע", מסר אורן. כאמור, לפנות בוקר סוכם כי השכר יועלה ל-5,000 ש"ח.