בראיון לרדיו קול חי תקף הרב יעקב יוסף את נושא ה'חרדים בצה"ל' וטען שרב ספרי התורה בצה"ל בכלל פסולים • "המטבחים התגלו כטרפים, לא טרחו לעדכן את החיילים"

"החייל הדתי בצבא הוא כמו היתום של הצבא, אין לו אבא שידאג לו לצערנו גם בנושא הכשרות, הם במצב לא טוב חבל שהגענו למצב הזה אבל זו עובדה וזו המציאות", כך תוקף הרב יעקב יוסף בנו של הרב עובדיה יוסף את הרבנות הצבאית ויחסה להלכה ולחיילים הדתיים בצה"ל, בשיעור שישודר הערב בתחנת הרדיו 'קול חי'.

לדברי הרב יוסף "ספרי התורה שבצבא רובם ככולם לא עברו עדיין הגהה במחשב, כך שאם יביאו אותם למחשב אנחנו משערים מה תהיה התוצאה, אז בעיה ראשונה יש שם פירודים וספר תורה שיש בו פירודים הוא פסול. הרב יוסף דבר גם על הבעייתיות שבהטבעת סימן מים עם המילים: "רכוש הרבנות הצבאית" שמוטבע על כל ספר תורה צה"לי, מה שנוגד את האיסור החמור של הוספת תווים ואותיות בתורה.

לדברי הרב יוסף רוב ספרי התורה בצה"ל פסולים "לצערנו הצבא לא משלם כסף ומשקיע לקנות ספרי תורה חדשים, מאיפה הביאו את כל ספרי התורה שנמצאים בצה"ל? רובם הגדול הם יבוא מרומניה, כמעט כל בתי הכנסת ברומניה נסגרו כל היהודים מרומניה באו לארץ, מה עשו בכל ספרי התורה כמעט כולם הביאו לארץ וחילקו אותם למחנות צה"ל, ספרי התורה האלו רובם הגדול ישנים מאוד חלקם מעל מאתיים שנה ומרוב שזה ישן הדיו מתפורר ויש פירודים באותיות וספר התורה פסול"

כמו כן, אמר הרב יוסף כי לפני חודשיים סיפר הרב הראשי לצה"ל שמעל שמונים אחוז מהמטבחים בצבא הינם טרפים. "האם מישהו דיבר? מישהו הזהיר את החיילים שלנו, תיזהרו יש מטבחים שאינם כשרים או שאותם הרבנים הצבאיים שמרו על זכות השתיקה, אז אם בנושא של הכשר והטרף הם שותקים מה אתה מצפה מהם שבעניין ספרי התורה הם ידברו?

"הם בדרך כלל נוהגים לשמור על זכות השתיקה, אנחנו לא מחפשים מה הם עושים מה הם אומרים או שותקים כל הלכה כל דין אנחנו מחפשים מה הפוסקים אומרים לנו".