Share on whatsapp

עשרות ראשי ערים מתנגדים לביטול תאגידי המים

ראש השלטון המקומי במפגש עם עשרות ראשי ערים, פנו לועדת הפנים של הכנסת בבקשה לדחות את המלצות הצוות הבין-משרדי לבחינת משק המים הדורשות לבטל באופן גורף את תאגידי המים •
 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

הסוף לא קרוב: לאחר שהציבור נדרש לשלם את מחיר הטעות שבתאגידי המים, ועל אף החלטת שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, לבטל את התאגידים ולכנסם תחת תאגוד מרכזי, פנו אתמול עשרות ראשי רשויות לוועדת הפנים של הכנסת והביעו את התנגדותם למהלך.

משבר התאגידים נדחק בין שני הקצוות כאשר מצד אחד מחייב החוק את הרשויות להקים תאגידים לטיפול במים לשימושים ביתיים ומן העבר האחר עומדת טובתם של התושבים הנאלצים לממן את התאגידים היקרים והמנופחים. בעוד חלק מראשי הרשויות דורשות לבטל את התאגידים ולהכפיף את אחריות המים לידי העירייה, וחלקם תומכים בהקמת תאגידים אזורים מרכזיים,הרי שעל דבר אחד נשמעת הסכמה מקיר לקיר, שלא להקים תאגיד ממשלתי ארצי שיפקח על המים

היו"ר, חברת הכנסת הגב' רגב הסכימה עם הדוברים השונים ואמה כי למרות שיש צורך לשנות את מודל ניהול משק המים בישראל, עשינו טעות כשהקמנו את התאגידים ולא נפתור את הבעיה ביצירת בעיה אחרת".

אחת הבעיות הקונקרטיות המחייבות פתרון מיידי היא הגירעון המצטבר של הרשויות שעודן מספקות את המים לתושבים. יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין מכבים רעות חיים ביבס הציג נוסחה שהתקבלה ע"י כל הצדדים, בארבע השנים הקרובות יוחל הסדר של דחיית החובה, ובמהלכן, אחת האפשרויות לרשויות הלא מאוגדות תהיה להיכנס לחברה ממשלתית אחת ולהשתמש בכספי הקרנות"

לדבריו "אין מודל אחד שמתאים לשלטון המקומי ואני מציע כי מועד הגשת המסקנות יידחה עד סוף 2015, במקביל למועד דחיית האי התאגדות. הדרישה היא כי יתקיימו דיונים עם הצוות החדש באשר למודלים השונים עד למועד זה. הצוות החדש שהוקם לנהל את המו"מ יכלול את ראש מועצת שוהם, גיל לבנה, ראש עיריית רחובות, מלול רחמים, ראש מועצת כעביה זידאן זידאן, ראש מועצת גבעת שמואל יוסי ברודוני וראש מועצת כפר שמריהו, דרור אלוני".

קרא עוד:

[postim]

ראש מועצת שוהם גיל לבנה טען כי "יש פה מאבק על משאבים בין השלטון המרכזי למקומי. עכשיו מכרסמים לנו בהכנסות ולוקחים אותם לחברה ממשלתית. משאירים אותנו עניים מרודים סמוכים על שולחן משרד הפנים. יש פה מאבק על הקופה שלנו. החברה הממשלתית היא רעיון מופרך. שיחקנו לידיהם והם לקחו את זה לכיוון שלהם. עמדתנו צריכה להיות שמשק המים והביוב צריך להישאר בשליטה עירונית".

גם ראש מועצת גבעת שמואל, יוסי ברודוני אמר כי הוא מתנגד נחרצות לכך שהתאגידים יעברו לחברה ממשלתית. "ראשי העיר יודעים הכי טוב מה נכון לעיר שלהם. הדגש הוא על השירות לתושב. זו לא תקופה טובה לקבל החלטה ולא צריך לקבל החלטות בלחץ. מי שלא התאגד עד עכשיו רק הרוויח. לא נבוא בשום טענה אם מצבנו יורע בעוד שנה. מי שרוצה שיישאר בתאגיד".

בסיום המפגש סיכמה היו"ר ח"כ רגב כי "הדבר המרכזי הוא ללכת עם מה שהאמנו- ביטול התאגידים. חלק מהראשים חושב שרשות אחת זה טוב. השאלה אם העיקרון של רשות אחת הוא הדבר הנכון לאזרח. אני מציעה שנאפשר להישאר בתאגוד למי שירצה, או חברה עירונית או חברה ממשלתית. בכל מקרה נפעל לביטול ריבוי התאגידים".

כתבות קשורות

סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו
איש התקשורת שיתף את הנס שאירע לו: "בנותי היו הופכות ליתומות" • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן