יזם הנדל"ן החרדי שלום חיים רכש את ביקור חולים בירושלים

חיים שהחל את דרכו העיסקית בייבוא שמן מאירופה, הקים לפני 15 שנה את חברת טעמן נדל"ן ומאז מתמקד בעיקר בבניית דירות יוקרה לציבור החרדי בירושלים

עסקת נדל"ן גדולה נסגרה השבוע בירושלים: איש העסקים החרדי שלום חיים, הבעלים של חברת טעמן נדל"ן, רכש את מבנה בית החולים ביקור חולים בירושלים מהאורליגך הרוסי ארקדי גאידמק, תמורת 101 מיליון שקל בתוספת מע"מ.

הרוכש, שלום חיים, אמר כי בכוונתו לשמור על בית החולים, שימשיך לפעול, ובמקביל החברה בוחנת הקמת מבנים לשימושים נוספים – נלווים לבית החולים – כמו מלון או בית אבות, באמצעות זכויות בנייה שטרם נוצלו על הקרקע.

חיים, שנחשב היום לאחד היזמים החרדיים הגדולים בתחום הנדל"ן בעיקר בירושלים, החל את דרכו העיסקית לפני כעשרים שנה בייבוא שמן מאירופה במטרה להתחרות במונופול הישראלי של חברת שמן. מכאן החל חיים להתקדם הלאה והתחיל לייבא עוד ועוד מוצרים, בעיקר ממתקים לילדים, כשהמוטו העיסקי שלו ברור: לא מייצר כלום, רק מייבא!

את קפיצת הראש הראשונה שלו בתחום הנדל"ן, הוא ביצע בשנת 2000 אז ייסוד את חברת טעמן נדל"ן מקבוצת טעמן שעוסקת בייזום ושיווק של פרויקטים למסחר ולמגורים לכלל האוכלוסייה, ובפרט לציבור החרדי.

קרא עוד:

[postim]

הפרויקט הראשון שהקימה החברה היה המרכז המסחרי "נופי סלע" במעלה אדומים, ומיד לאחריו הקימה את הפרויקט "הבנק" – מבנה מסחרי ברחוב חגי 21 בירושלים. מאז מקימה החברה פרויקטים בעיקר באזור ירושלים. באוגוסט 2011 רכשה טעמן נדל"ן (25%) יחד עם אקה נדל"ן (25%) שבבעלות היזם החרדי אליהו קליין, וחברת קרסו נדל"ן (50%), את מתחם כדורי בירושלים תמורת 266 מיליון שקל.

המתחם הממוקם בצומת הרחובות ירמיהו ושמגר בשכונת רוממה, מיועד להקמת פרויקט יוקרה בן 285 דירות לציבור החרדי ו-7,500 מ"ר שטחי מסחר. טעמן נדל"ן היא חברה אחות של "סופר דיל" ו"טעמן שיווק מזון", חברות ותיקות למזון כשר, שמייבאות מוצרי מזון מכל רחבי העולם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן