רופאה בכירה החדירה לדרכי הנשימה של התינוק צינור הנשמה, וביצעה פעולות שגרמו להחזרת הדופק של הילד • מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים: "האירוע היה עלול להסתיים באסון"

רופאי המרכז הרפואי 'ברזילי' באשקלון הצילו את חייו של תינוק כבן שנה וחצי שהובהל לבית החולים לאחר שנחנק מנקניקיה.

אמו של הפעוט סיפרה לאנשי הצוות הרפואי כי במהלך אכילת הנקניקיה היא הבחינה כי הפעוט אינו נושם והזמינה נט"ן. צוותי מד"א שהגיעו החלו בעיסויים והנשמה מפה לפה, ובמקביל הודיעו לחדר ההלם במיון ברזילי על המקרה.

כאשר הובהל אל ברזילי קיבלה את התינוק ד"ר אלינה אבנשטין, רופאה בכירה שהחדירה לדרכי הנשימה של התינוק צינור הנשמה, וביצעה פעולות שגרמו להחזרת הדופק של הילד. מיד לאחר מכן השתעל הילד הקיא את חתיכת הנקניקיה שנתקעה בגרונו והחל לנשום.

ד"ר מיכאל קלינין מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בברזילי מסביר כי האירוע היה עלול להסתיים באסון. "כאשר במשך זמן רב כל כך לא מגיע חמצן למוח יש סיכוי גדול שמערכת העצבים תיפגע ותתפתח בצקת. אשר על כן התחלנו מיד גם בטיפול תרופתי להחייאה מוחית,והילד הועבר למחלקה לטיפול נמרץ כשהוא בהכרה מלאה".

מברזילי נמסר כי התינוק עדיין מאושפז להשגחה במחלקת טיפול נמרץ ובהמשך יועבר למחלקת ילדים. בברזילי שבים ומדגישים כי יש להימנע מלהאכיל ילד בנקניקיות לפני גיל 5 בשל סכנת החנק.