הגר"ד יוסף במסע חיזוק בכוללים: "אם מרן היה חי היום לא היה מישהו שמעז פניו"

הוסיף: "ודאי היה מרן נלחם בכל כוחו במי שמנסה לפלג את התנועה • "ישנם במזרחי אנשים טובים אבל יש מהם שרדפו את עולם התורה בשנתיים האחרונות. רשת החינוך כמעט נסגרה לא היה לנו תקציבים ולולא רבי אריה דרעי שגייס כספים הרשת היתה קורסת"
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

חבר מועצת חכמי התוךה הגר"ד יוסף שליט"א יצא למסע חיזוק להצלחתה של תנועת ש"ס בקרב הכוללים במרכז הארץ. הגר"ד ביקר בכולל יביע אומר בבני ברק בראשות הגאון רבי יגאל כהן, בכולל מאיר אורה בראשות הגאון רבי משה דרעי ובכוללים בעיר פתח תקווה.

במהלך דבריו העלה את פועלה הגדול של תנועת ש"ס ודברי אביו מרן זיע"א אותם היה נושא בפני ההמונים מידי מערכת בחירות, "כמה אנשים זכו לתורה בזכות תנועת ש"ס. כל הזמן היה אומר מרן זצ"ל, אדם יבא לכסא הכבוד יראה שרשום על שמו שהוא הקים בתי כנסיות מקוואת, ישיבות יגיד זה טעות זה לא אני. יגידו לו כן זה שלך הצבעת לתנועת ש"ס".

"אין לי ספק שאם מרן היה היום לא היה מישהו שהיה מעיז פניו, ודאי היה מרן נלחם בכל כוחו. אמרו לי שכאן ב"ה אין בלבולים" המשיך הגר"ד. "אבל לצערנו בא נחשוב רבותי, בואו נחשוב עושים קואליציות בתוך מפלגה אחת, חיבור עם מזרחי. נכון ישנם במזרחי אנשים טובים אבל יש מהם שרדפו את עולם התורה בשנתיים האחרונות. רשת החינוך כמעט נסגרה לא היה לנו תקציבים. רדפו את הרשת באכזריות נוראה ואחרי שאבא הלך לעולמו הסתובבנו לגייס כספים. הרב אריה גייס למעלה מעשרה מיליון דולר בשביל הרשת ובזה בקושי הצלחנו שהיא לא תתמוטט הרשת. אנחנו לא יכולים להמשיך ככה. אם לא יהיה לנו כח גדול לא נוכל להמשיך. ועכשיו ללכת עם אותם שרדפו אותנו יש ביניהם רב אחד שנחשב אצלם חשוב מאד.

הגרד יוסף בכוללים שס (3)חלק מהקהל בדרשת הגר"ד יוסף

"כשאחי הרב יעקב זצ"ל הלך לעולמו במקום אחד עשו עצרת לזכרו והזמינו אותי. התקשר אלי איזה יהודי אחד ואמר לי יש במודעה את השם שלך עם השם של אותו רב, איך אתה הולך להופיע איתו?. אמרתי להם לא ידעתי שהוא מגיע אבל יש לי דעת תורה אני ילך לשאול את אבי מורי, שאלתי את אבא ואמר לי אסור לך להופיע אתו. ועכשיו בשנתיים האחרונות ראינו מה היה בגיוס הוא גם היה חלק מהעניין הזה ואיליו הם מתחברים כעת".

לסיום ביקש הגר"ד "אבי מורי יהיה מליץ יושר שלו של כל מי שיפעל לתנועה. רבותי כל אחד ואחד מאתנו יש לו שכנים יש לו חברים יש לו קרובים, יש ודאי מטה בחירות בודאי יעבדו שם, אבל גם כל אחד באופן פרטי יש לו שכנים, משפחה, חברים, שיפעל אצלם שיצביעו למען ש"ס".

הגרד יוסף בכוללים שס (5)

הגרד יוסף בכוללים שס (1)

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן