חברה פלסטינית ביטלה חוזה גז עם 'לווייתן' בשווי 1.2 מיליארד דולר

חברת האנרגיה הפלסטינית PPGC התכוונה לרכוש גז מהמאגרים הישראליים למשך 20 שנה, כדי להפעיל תחנת כוח לייצור חשמל בג'נין, אשר תספק חשמל לרשות הפלסטינית • שותפויות הגז: הרגולטור אשם בביטול

החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים לפרק את מונופול הגז הישראלי, כבר גורמת הפסדים לשותפויות בקידוחי הגז.

חברת Palestine Power Generation (PPGC) הפלסטינית, ביטלה את החוזה שחתמה עם רציו, אבנר ודלק קידוחים, לאספקת 4.75 מיליארד מ"ק של גז טבעי לתחנת הכוח שהחברה מתכננת להקים בג'נין. היקף העסקה שנחתמה בינואר אשתקד עמד על 1.2 מיליארדי דולרים לעשרים השנים הקרובות.

קרא עוד:

[postim]

העסקה שבוטלה היתה אמורה לצמצם באופן משמעותי את תלותה של הרשות הפלסטינית בחברת החשמל הישראלית ולהניב רווחי מס של קרוב לשלושה מיליארדי שקלים לקופת המדינה.

השותפויות: הרגולטור מעכב את אישורי הפיתוח כדי לבחון את מבנה משק הגז בכללותו

השותפויות תולות את האשמה ברגולטור, ומסבירות כי ביטול החוזה נובע בשל אי-התקיימות התנאים המתלים, ובעיקרם אי-קבלת אישור רשות ההגבלים העסקיים, העיכוב באישור בפיתוח של הפרויקט ואי-קבלת האישורים הרגולטוריים הנוספים.

לפי הודעת השותפויות לבורסה, הביטול ייכנס לתוקף בתוך 30 יום, אלא אם כן עד למועד האמור יתקבל אישור רשות ההגבלים העסקיים, או בתוך 14 יום, אלא אם כן עד למועד זה יתקיימו התנאים המתלים האחרים שנקבעו בהסכם.

כזכור, בדצמבר האחרון הודיע הממונה על ההגבלים העסקיים דייויד גילה כי הוא שוקל להכריז על חברת דלק קידוחים של יצחק תשובה וחברת נובל אנרג'י האמריקנית כבעלי 'הסדר כובל' במשק הגז, בשל האחזקות הצולבות שלהן במאגרי הגז 'תמר' ו'לווייתן'.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *