אסון מחריד בברוקלין: 7 ילדים ממשפחה חרדית נספו בשריפה

השריפה פרצה בליל השבת ככה"נ בעקבות קצר בפלטת השבת • האם קפצה מהחלון יחד עם בתה בת ה-14 והן הניצולות היחידות מהתופת • מאמצים לאיתור האב שלא שהה בעיר במהלך השבת

טרגדיה איומה בקהילה החרדית בניו יורק: שבעה ילדים בני משפחה אחת, משפחת ששון, נספו בשריפה שפרצה בליל שבת בדירתם בשדרות בדפורד 3371 בשכונת מידווד שבברוקלין. אם המשפחה אחת הבנות בת ה-14 הצליחו להימלט בקפיצה מן החלון ופונו לביה"ח במצב קשה מאוד. אב המשפחה לא שהה באותה השבת בבית.

בשעה 12:23 (שעון מקומי) באמצעו של ליל שבת הבחין אחד השכנים בעשן המיתמר מחלונות הבית וקרא לכוחות הכיבוי שחשו בהיקפים גדולים לזירה. מחקירה ראשונית של פני השטח עלה כי השריפה פרצה בעקבות קצר בפלטה החשמלית שהבעירה את קירות העץ במהירות, וכי לא היו גלאי עשן בקומות המגורים.

מהדירה הוצאו שלוש בנות בגילאי 8, 12 ו-15 וארבעת הבנים בני 5,6,7 ו-11. מותם של שניים מהם נקבע במקום וחמישה נוספים נלקחו לבתי החולים באזור שם נערכו מאמצים אחרונים וניסיונות נוספים להחייאתם אך בסופם נקבע מותם אף הם. אם המשפחה שקפצה מחלון הקומה השניה יחד עם ביתה הגדולה נפצעה באופן קשה וספגה את עיקר הפגיעה בשביל ילדתה.

כמאה כבאים השתתפו במאמצים להשתלטות על הדליקה הקטלנית. "זו הטרגדיה הגדולה ביותר שהתרחשה בעיר בשבע השנים האחרונות. למשפחה, לקהילה ולעיר כולה", אמר דניאל ניגרו, מפקד כוחות הכיבוי בניו-יורק. ניגרו הוסיף כי למרות מהירות הגעת הכוחות בתוך כשלוש דקות מפרוץ האירוע, לא עלה בידם לחלץ את בני הבית בחיים "אילו היו גלאים שיתריעו בפניהם בשלב מוקדם יותר, התמונה היתה נראית אחרת" אמר בעצב רב.

עדי ראיה תיארו את הזוועה ואת זעקותיה של האם הצועקת מבעד לערפול חושיה "הילדים שלי בבית! תוציאו אותם בבקשה!", כוחות הכיבוי שסרקו במהירות את הבית מצאו את שבעת הילדים מפוזרים בחמישה חדרי שינה על פני שתי קומות הבית וחילצו אותם בשוך הדליקה כשהם ללא רוח חיים.

משפחת ששון שבה לאחרונה לארה"ב לאחר כ-15 שנים בהם התגוררו בארץ ישראל, והתחבבה מחדש על כל בני השכונה והקהילה שיתקשו עתה להתמודד עם הטרגדיה האיומה.

בשכונת רמת אשכול בירושלים: אבל כבד ותפילות קורעות רקיעים

בשכונת רמת אשכול בירושלים, מקום מגוריה של משפחת ששון בישראל, מזועזעים מהבשורה הקשה על הטרגדיה הקשה.

כתב קול חי, מני גירא-שורץ, מדווח כי בשעה זו (21:15) מתאספים התושבים לתפילה לרפואת האם גילה ובתה ציפורה בת גילה, בבית הכנסת סמוך לביתם הנבנה בימים אלו, ברחוב רמת הגולן 21.

ילדי השכונה אשר למדו עד לפני שנתיים בכיתות הלימוד יחד עם שבעת הילדים אשר נספו באסון הנורא השבת בברוקלין, מצטרפים אף הם לתפילה.

מצב האם ובתה קשה מאוד ובבית החולים נאבקים על חייהם.

0 תגובות

סיפור כואב מאוד אין מילים לניחום

מה שמות האם ובתה לתפילה?

גילה בת ציפורה
צפורה בת גילה

אביגיל-צפורה
צפורה-אביגיל לרפו"ש

בכתבה מופיע השם של הילדה 'ציפרה בת גילה'
כל הכבוד על ההתעוררות שלך לתפילה.

גם הרב וואזנר במצב קריטי 'שמואל בן רחל'

תגידו יש שם אבא בכל הסיפור הזה?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *