שיאים חדשים בצריכת הגז הטבעי בישראל

כ- 35.5 מיליארד שקלים נחסכו למשק הישראלי בעשור האחרון כתוצאה משימוש בגז הטבעי • שר האנרגיה והמים סילבן שלום: "פיתוח המשק הישראלי ומאבק ביוקר המחיה הם שני היבטים מנחים בעשיית המשרד. נמשיך לקדם פעילות שתשפיע בסופו של דבר על הוזלה במחירי החשמל, המים, הגז ומוצרים נוספים"

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

לאחר עשור של אספקת גז טבעי למשק הישראלי, צריכת הגז הטבעי נמצאת במגמת עליה מרשימה: כבר בחודשים הראשונים של 2015 נרשם גידול מהותי בצריכת הגז הטבעי בישראל, כ-29% גידול בצריכה בינואר 2015 בהשוואה לינואר 2014 וכ-20% בפברואר 2015 בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2014.

במהלך חודש ינואר 2015 נרשם שיא אספקה יומי חדש של 30,779 אלפי מ"ק, שהחליף את השיא היומי הקודם שנרשם במהלך אוגוסט 2014 ועמד על 28,466 אלפי מ"ק.

שיא אספקה שעתי חדש נרשם בחודש פברואר 2015 עם 1,710 אלפי מ"ק, לעומת שיא של 1,544 אלפי מ"ק במהלך חודש ספטמבר 2014.

קרא עוד:

[postim]

האספקה הרציפה של גז טבעי ממאגר תמר נמשכה גם בשנת 2014, במהלכה סופקו כ- 7.57 מיליארד מ"ק (7.57 BCM), עלייה של כ-9% באספקת הגז הטבעי לעומת שנת 2013. סך החיסכון למשק הישראלי בעשור האחרון כתוצאה מכניסת הגז הטבעי למשק הישראלי, עומד על כ-36 מיליארד שקלים.

על פי הערכות של רשות הגז הטבעי במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, בשנת 2015 צפויה אספקה של כ-8.57 BCM גז טבעי למשק הישראלי, כשמרבית האספקה תהיה ממאגר תמר והמצוף הימי צפוי לשמש בעיקר לצורכי גיבוי ומענה למחסור בשעות השיא הצפויות במהלך השנה.

במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים מציינים כי שיאי הצריכה התאפשרו בזכות השקעה מסיבית, רציפה ובלתי מתפשרת של חברות פרטיות בפיתוח ובקידום פרויקט משק הגז והודות לעבודה המאומצת שנעשתה בשנים האחרונות ברשות הגז הטבעי במשרד. השימוש המוגבר בגז הטבעי מונע שימוש בדלקים לייצור חשמל, ובכך מגדיל את החיסכון הכספי עבור הצרכנים הפרטיים והעסקיים, ומשפר את איכות האוויר בישראל.

שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, סילבן שלום מברך על ההתקדמות, ואומר כי "השימוש בגז הטבעי הוא בשורה משמחת לכלל המשק, לצרכנים ולסביבה. פיתוח המשק הישראלי ומאבק ביוקר המחיה הם שני היבטים מנחים בעשייה של משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. המשרד ממשיך לקדם פעילות שתשפיע בסופו של דבר על הוזלה במחירי החשמל, המים, הגז ומוצרים נוספים, ויתרום לחיזוק מעמדה של ישראל בזירה הגיאו-פוליטית האזורית והעולמית".

(צילום: משה שי – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן