לרגל יום הבהיר י"א ניסן: ניגונים חדשים לכבוד הרבי מליובאוויטש

האזינו לניגון שהולחן על פרק האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע -קי"ד, לניגון "בצאת ישראל ממצרים" בלחנו של ר' ישראל גרנובטר • גם הרב יצחק גינזבורג המלחין מידי שנה את פסוקי המזמור, מתעתד להוציא בע"ה בקרוב אלבום לשירים אלו. קבלו את הסינגל הראשון על המילים "עורה הנבל"

הרב יצחק גינזבורג הוא אחד מהמלחינים הכי פוריים בעולם הנגינה היהודי. בצד עיסוקיו הרבים בכתיבה והרבצת תורה הוא משקיע הרבה במוסיקה, שהיא ציפור נפשו ורואה בכך שליחות. את השראתו הוא מקבל מהרבי מליובאוויטש, שביום בו קיבל את הארוע המוחי, לאחריו מיעט לדבר, אמר "ברוב שירה וזמרה". כהמשך לענייני גאולה בהם עסק הרבי לאורך הזמן, לומדים שהשירה והזמרה מהוות נדבך חשוב ועיקרי בתהליך הגאולה.

בכל שנה נוהגים חסידי חב"ד בכל העולם להגיד את פרק התהילים השנתי של הרבי. השנה למשל, ימלאו 113 שנים להולדתו, כך שהחל מי"א ניסן יקראו את פרק קי"ד בתהילים. בשנים האחרונות נוהג הרב גינזבורג להלחין את המזמור ועם השנים הצטברו לא מעט לחנים לפרקי התהילים של הרבי.

לבקשת הרב, נטלו על עצמם מספר תלמידים-מוזיקאים להפיק אלבום מקצועי המלקט עשרה לחנים שהרב הלחין במיוחד לפרק של הרבי. בימים אלה נשלמות העבודות על האלבום, שעתיד לראות אור אי"ה לקראת חג השבועות הבעל"ט. על ההפקה המוזיקלית חתומים עובד מוניס וארז לונברג, ומשתתפים בו טובי הנגנים כמו נדב בכר ואורן צור, יחד עם הסולנים ארז לונברג והאחים זוהר ונועם דוד.

עורה הנבל – הוא הסנונית הראשונה שרואה אור לכבוד יום הולדתו של הרבי מליובאוויטש, ומילותיו מהם פרק ק"ח בתהילים, כאשר בהמשך מתוכנן לצאת ניגון נוסף, על המזמור החדש של שנה זו. על הביצוע הופקד הזמר ארז לונברג, הרב גינזבורג הלחין את השיר בצורה פשוטה, קליטה ושמחה, כדי שהדור הצעיר יותר יוכל להתחבר, לשיר ולשמוח.

האזנה עריבה!

הנוהג המפורסם להלחין פסוק ממזמור השנה של כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש העניק לכלל ישראל מספק גדול של שירי קודש קצביים ומעוררים שהפכו לנכסי צאן ברזל בשירה החסידית.

במשך השנים קיבל הנוהל צורה וסדר שהעלו את קרנו בקרב החסידים והתמימים, לקראת יום הבהיר י"א בניסן, יום הולדתו של הרבי מליובאוויטש, נשלחים עשרות ניגונים שהולחנו בידי מיטיבי שיר וזמר אל 'ועדת הניגונים ליובאוויטש' הבוחרת מביניהם את הניגון המוצלח ביותר שישמש כ'המנון' ההתוועדות בי"א ניסן ובכלל השנה.

גם השנה, אשר בכל ימותיה יאמרו חסידי חב"ד את פרק קי"ד מספר תהילים, נבחר השיר המיוחד מבין 61! השירים שנשלחו לוועדה. הלחן הנבחר מתקשר היטב לאווירת ערב חג הפסח בו נהלל כולנו על חסדי השי"ת "בצאת ישראל ממצרים", הניגון הולחן על ידי ר' ישראל גרנובטר.

האזינו לניגון החדש

0 תגובות

חב"ד יוצרים להם כל מיני ימים וכל מיני ארועים שתמיד נחשוב על משהו שלהם . שיויתי חב"ד לנגדי תמיד. גם הקופסאות שלהם בצהוב רעשני והדגלים , שיויתי חב"ד לנגדי תמיד הכל כדיי להגיד לכל ילד ומבוגר אל תשמע מוסר אביך וכן תיטוש תורת אימך ותהפך מיהודי טוב לחבדניק.

הוצאת שם רע? למה כזה? על ציבור שלם, נו… לא יפה, ממש לא.

הרסתם את השיר השני בזה שהוספתם את הקטע החב"דניק

מה הביע בהכרזת הקידש יחי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *