הפקחים מבצעים ביקורות בכל אזור הצפון – מחיפה ועד קריית שמונה • התירוצים של בעלי העסקים מגוונים: "לא ידעתי", אין לי זמן", "הייתי מבולבל" וגם "מעדתי" • כדי להימנע מהסתבכות פלילית וכלכלית, בימים אלה כדאי להקפיד ביתר שאת על רישום מדויק של ההכנסות

רשות המסים ממשיכה את מבצעי ביקורות הפתע, בו פושטים פקחי המס על בתי עסק ובודקים שכל ההכנסות נרשמו כחוק, ומשולם בגינם מס הכנסה. בימים אלה מבצעים הפקחים ביקורות בצפון הארץ.

בעסק לשטיפת מכוניות בקרית שמונה נמצאו הכנסות של 2,950 ₪ ללא רישום כנדרש. בעלי העסק טענו בפני המבקרים כי "יש לחץ בימי שישי, אנחנו לא יכולים להדפיס וגם להעניק שירות"

גם בעל אטליז מראש פינה אצלו נמצאו צ'קים של מאות שקלים ללא רישום אמר למבקרים כי "ביום שישי, יש לחץ, מה אני אעשה?". במסגרת ביקורת בגן ילדים בחיפה גילו המבקרים כי בעלת הגן לא רשמה הכנסות של כ- 43,000 ₪ בשנים 2014 ו-2015. למבקרים אמרה הגננת "מעדתי". התיק יועבר להמשך טיפול במישור הפלילי.

במשרדו של עורך דין מקריית ים נמצאו 12,678 ₪ שהתקבלו בצ'ק ובהעברה בנקאית ללא רישום. גם אצל עורכת דין מחיפה נמצאו 5000 ₪ ללא רישום. היא הסבירה למבקרים כי "אלו צ'קים לביטחון שלא נעשה בהם שימוש".

קרא עוד:
[postim]

בחנות תכשיטים בחצור הגלילית נערכה קניית ביקורת שהעלתה כי בעל העסק לא רשם את ההכנסות בגינה. תגובתו הראשונית הייתה "לא קניתם אצלי בכלל". לאחר שראה את התכשיט אותו רכשו המבקרים, הודה כי לא רשם את ההכנסה וטען כי יש להתחשב בו כי "היה מבולבל".

בעסק למכירת אביזרי תקשורת התברר בעקבות קניית ביקורת כי בעל העסק אינו רושם הכנסות כדין. הוא הסביר כי "בדיוק אחי הגיע, מסרתי לו מכשיר לתיקון ושכחתי לרשום". בעל חנות לתיקון מחשבים, אצלו נמצאו 2,090 ₪ לא רשומים טען בפני המבקרים כי  "לא ידעתי שצריך לרשום כרטיסי אשראי".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בקרב האזרחים.

(צילום ארכיון: אורן נחשון – פלאש 90)