שנת שיא ביצוא הביטחוני: כ- 7,600 רישיונות יצוא נופקו ב-2014

ראש האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון: "צמצום תקציבי הביטחון בעולם, לצד תחרות הולכת וגוברת על כל חוזה בשווקים הקיימים, מביאים את התעשיות הביטחוניות לחפש שווקים חדשים"
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

אגף הפיקוח על הייצוא הביטחוני במשרד הביטחון (אפ"י) יסכם היום (ה') את שנת הפעילות 2014, בכנס שנתי הנערך בהשתתפות מאות יצואנים ביטחוניים ונציגים בכירים של מערכת הביטחון.

בכנס, שמתקיים זו הפעם התשיעית, ייקחו חלק מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל וראש ארגון ה- DTSA (הגוף הטכנולוגי ביטחוני) במשרד ההגנה האמריקני, בת' מקורמיק. מקורמיק הגיעה השבוע לישראל כחלק ממשלחת של בכירים אמריקאים הכוללת נציגים ממחלקת המדינה ומחלקת המסחר, שמטרתה להעביר הדרכות למאות יצואנים ישראלים על שינויי החקיקה בארה"ב.

קרא עוד:
[postim]

לקראת הכנס, חושף אגף הפיקוח על הייצוא הביטחוני את היקפי הפיקוח על הייצוא הביטחוני בשנת 2014:

 • 1,303 יצואנים רשומים במרשם הייצוא הביטחוני.
 • יותר מ-184 אלף רישיונות שיווק פעילים וכ-18,500 מוצרים רשומים כיום באפ"י.
 • כ-48 אלף בקשות חדשות לרישיונות שיווק לכ-190 מדינות (אישור ראשוני לשיווק מוצר לחו"ל) הוגשו לאפ"י במהלך 2014. מדובר בגידול של כ-70% בהיקף הבקשות לרישיונות לעומת מספר הבקשות בשנת 2013. כ-68% מהבקשות לרישיונות שיווק הוגשו למוצרים בלתי מסווגים. יתר הבקשות הוגשו למוצרים מסווגים, למוצרים בתחום הלוחמה בטרור, ביטחון הפנים (HLS) ועוד.
 • כ-7,600 רישיונות ייצוא (אישור סופי לייצוא מוצר לחו"ל, לאחר מתן רישיון השיווק) הנפיק משרד הביטחון לכ-130 מדינות וגורמים במהלך 2014.
 • כ-166 אירועים של חשד להפרת חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני טופלו בתחום אכיפה של אפ"י. עשרות ביקורות פתע נערכו בתעשיות הביטחוניות. עם זאת, היקף הקנסות על יצואנים ב-2014 הסתכם בכ-2 מיליון ש"ח, כמחצית משיעור הקנסות שהוטלו ב-2013.
 • היקף הקנסות מאז שחוקק חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני (2007) ועד היום: כ-11 מיליון שקל.
דובי לביא גודל 4"נרחיב את המהלכים לשיפור השירות ליצואנים". ראש אפ"י דובי לביא

ראש אגף הפיקוח על הייצוא במשרד הביטחון, דובי לביא, אומר כי צמצום תקציבי הביטחון בעולם, לצד תחרות הולכת וגוברת על כל חוזה בשווקים הקיימים, מביאים את התעשיות הביטחוניות לחפש שווקים חדשים. "בשנה החולפת שיפרנו וייעלנו את תהליך הוצאת הרישיונות, במטרה לעודד את היצואנים להתחרות בעולם. אנו גאים בירידה במספר הניסיונות להפר את החוק, שמהווה אות כבוד והערכה לתעשייה הביטחונית הישראלית", אומר לביא.

לדבריו של ראש אפ"י, "הבגרות והחוסן שמפגינות התעשיות הישראליות, יחד עם פעילויות האכיפה וההסברה שאפ"י מבצעת, מציבים את מדינת ישראל שורה אחת עם המדינות המובילות בעולם. אפ"י ירחיב את המהלכים לשיפור השירות ליצואנים הביטחוניים, ובין היתר מתוכננת הרחבת הפעילות המקוונת בין אפ"י ליצואנים".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן