רבני אשדוד מבהירים: "איננו תוקפים או מאיימים; אנו בסך הכול מתגוננים"

"כאשר ישנו איום על קדושת השבת היקרה לנו, אנו נדרשים לעשות הכול כדי להסיר את האיום" מבהירים הרבנים • במזכירות הוועדה מדווחים על אלפי פניות שהגיעו עד כה למוקד הוועדה מבעלי פוליסות המבקשים לקבל הכוונה • היום יתקיימו מפגשים של רבני הבד"ץ עם סוכני הביטוח
 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

לא התקפה – התגוננות: בוועדת הרבנים שע"י בד"ץ 'רבני הקריות' מצאו לנכון להבהיר, בעקבות פניות רבות שהגיעו ביממה האחרונה מגופי תקשורת שביקשו הסברים על הצעדים המתגבשים בעקבות פרשיית 'ביג', כי "לא מדובר בהתקפה ובוודאי שלא נאיים בחרמות או בסנקציות. אנו בסך הכול מתגוננים מפני האיום על קדושת השבת. כאשר מזוהה איום כזה מה שנדרש מעמנו הוא להתגונן, ומה שאנו עושים הוא התגוננות".

ובינתיים, בימים האחרונים הוצף מוקד הבד"ץ שפורסם בסוף השבוע האחרון באלפי פניות שהגיעו מצד בעלי פוליסות מכל ריכוזי הציבור שומר השבת בארץ, במטרה לקבל הנחיות כיצד לפעול בנוגע לפוליסות המשתייכות לחב' מגדל או חברות אחרות המושקעות בקניון מחלל השבת 'ביג'. במזכירות הוועדה ממפים את הפניות בהתאם לסוג הפוליסה ומרכיביה, כאשר התשובות לגביהן יועברו לסוכני הביטוח.

קרא עוד:
[postim]

היום, כפי שדווח, ייפגשו רבני הבד"ץ עם סוכני ביטוח מהמגזר החרדי המבקשים לקבל הנחיות כיצד לפעול, אולם, לאור ריבוי הפניות ובהתאם לחוות דעת משפטית שהתקבלה, הוחלט כי יערכו פגישות יחידניות עם הסוכנים  שיפגשו ביחידות עם רבני הבד"ץ. בשל העומס הרב הוחלט כי היום יפגשו הרבנים עם סוכני הביטוח באשדוד ובמהלך הימים הבאים עד לסוף השבוע יתקיימו פגישות עם יתר סוכני הביטוח מכל רחבי הארץ.

סוכני ביטוח שטרם נקבע עבורם מועד לפגישה מתבקשים להתקשר בהקדם למזכירות הבד"ץ.

מבד"ץ 'רבני הקריות' נמסר עוד כי "אין לנו כל מטרה להעניש או לתקוף חברת ביטוח כזו או אחרת, ובוודאי שאין לנו כל רצון להטיל 'חרם' או ווטו. אולם, כאשר פוגעים בקדושת השבת אין לנו כל אפשרות לשבת בחיבוק ידיים".

הרבנים ציינו כי רק בשבת האחרונה יצאה משלחת מטעם הבד"ץ לסיור בקניון 'ביג' כאשר ממצאי הסיור העלו כי הקניון – שבמהלך כל ימות השבוע סובל ממיעוט לקוחות – מוצף בשבת באי לקוחות הנוהרים אליו מכל יישובי הדרום כשאת היקפו של חילול השבת קשה לשער.

"במצב זה" מבהירים הרבנים, "לא נוכל להשלים עם העובדה שחברות המתפרנסות מכספי הציבור החרדי ירשו לעצמן לעשות שימוש בכספו של הציבור, ובה-בעת לפגוע ביקר לו מכל. מצב כזה אינו יכול להתרחש, והציבור החרדי יעשה כל שביכולתו למנוע זאת".

(צילום: יוסי לוי – אשדוד בכותרות)

כתבות קשורות

ממשיך בתפקידו: איסמעיל הנייה נבחר לראשות הלשכה המדינית של חמאס
מנסור עבאס חשף במתיחה: המשותפת תתמוך בתקציב המדינה? • האזינו
איווט מנסה לחנך עם מסים: "אין כאן גזירות, אלא ניסיון לשנות דפוסי התנהגות"
הנשיא אחרי החיסון השלישי: "מרגיש מצוין, לצאת להתחסן ולקיים מצווה"
טהרן מכחישה מעורבות; בנט: איראן היא זו שתקפה את הספינה - יש ראיות מודיעיניות
נתניהו מרוצה באופוזיציה: "אפשר לישון לילה שלם בלי טלפון אדום"
עומס חום קיצוני ישרור בישראל; אלו ההנחיות לצלוח את השרב בשלום
ויראלי ברשת: הנהג שנסע "נגד כיוון התנועה" • וידאו משעשע
סינגל-קליפ בכורה: צביקי נוילנדר מאחל לכם "עוד שמחה" • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
מוטי אטיאס בסינגל קליפ מרגש: "קער מיך צוריק"
מעמד כבוד התורה לחתני התורה בישיבת בית יוסף חיים בית שמש • גלריה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן