הסכם שיתוף פעולה ראשון בין משרד הכלכלה ויחידת המים של הבנק העולמי

מנהלת מחלקת המים בבנק העולמי: "הפעולות החדשניות של ישראל מוכרות בכל העולם - גם בתחום הטכנולוגיה וגם בתחום הממשלתי והרגולטורי. אין ספק שיש לישראל הרבה מה לחלוק בתחום התמודדות עם בעיות של בטחון מים עם הלקוחות של הבנק העולמי באזורים דומים"

הסכם שיתוף פעולה ראשון בין משרד הכלכלה ויחידת המים של  הבנק העולמי –  לשיתוף פעולה בתחום המים וחשיפת המומחיות הישראלית עם מדינות מתפתחות – נחתם בוושינגטון.

מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, חתם על הסכם שיתוף פעולה עם מחלקת המים הגלובלית של הבנק העולמי. הפעילות במסגרת ההסכם תכלול שיתוף של בכירים מהבנק העולמי ונציגי מדינות מתפתחות בניסיון הישראלי הנרחב בתחום המים הבאת משלחות זרות לארץ, מימון ישראלי לסיוע טכני והגברת שיתופי הפעולה בין ישראל לשווקים מתפתחים. במסגרת ההסכם, יתרום משרד הכלכלה – כחצי מיליון דולר לבנק העולמי.

ג'ניפר שרה, מנהלת בכירה של מחלקת המים בבנק העולמי ציינה כי: "ישראל צריכה לנהל את מערכת המים שלה שנמצאת במחסור מתמיד, והיא עושה זאת בצורה ראויה ומרשימה ביותר". לדבריה, "הפעולות החדשניות של ישראל מוכרות בכל העולם – גם בתחום הטכנולוגיה וגם בתחום הממשלתי והרגולטורי. אין ספק שיש לישראל הרבה מה לחלוק בתחום התמודדות עם בעיות של בטחון מים עם הלקוחות של הבנק העולמי באזורים דומים".

קרא עוד:
[postim]

מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה פועל זה כמה שנים אל מול הבנק העולמי במטרה לחלוק את הניסיון, הטכנולוגיה והחדשנות של התעשייה הישראלית עם המדינות המתפתחות הלוות מהבנק. ההסכם הראשון עם הבנק העולמי נחתם בסוף נובמבר 2014 עם יחידת Information and Communication Technology  בבנק העולמי.  ההסכם הנוכחי הוא הסכם תרומה שני שנחתם עם הבנק העולמי על סך חצי מיליון דולר.

הפעילויות תחת ההסכם כוללות משלחות של בכירים מהבנק העולמי ונציגים של מדינות מתפתחות לארץ לטובת הדרכת המשתתפים בניסיונה של ישראל בסוגיות מדיניות ושיתופם ביכולות התעשייה הישראלית בתחום המים.

במסגרת ההסכם צפויים להגיע במהלך השנתיים הקרובות להגיע כ-40 בכירים ממדינות מתפתחות וצוות מקצועי מהבנק העולמי כדי ללמוד מהמומחיות הישראלית בתחום המים.  בנוסף, ההסכם כולל מימון ישראלי לסיוע טכני בתחום וכן כתיבה של מספר פרסומים שונים אודות היכולת הישראלית בסקטור המים תוך התמקדות בתחומים שונים- ניהול מערכות מים עירוניות, מים לחקלאות, התפלה ונושאים נוספים.

(בתמונה: מטה הבנק העולמי בוושינגטון)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *