לאחר מו"מ חשאי וממושך: בחורי ויז'ניץ יתייצבו בלשכת הגיוס באופן מרוכז

מרן האדמו"ר שליט"א הורה על חידוש ההתייצבות לאחר שבמשא ומתן ארוך שערך בשליחותו סגן השר ליצמן עם בכירי צה"ל, סוכם כי הבחורים יתייצבו כולם יחד ביום אחד, תחת פיקוח ועל טהרת הקודש, באופן שימנע מראש את כל המכשולות מהם חשש האדמו"ר

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

הוראה דרמטית של האדמו"ר מוויז'ניץ: בחורי החסידות ישובו להתייצב בלשכת הגיוס ל'צו ראשון', החל מעתה באופן מרוכז, לאחר שכל בעיות הצניעות והבעיות הנוספות באו אל פתרונן לשביעות רצונו המלאה של מרן האדמו"ר שליט"א.

מדובר במהפך של ממש, לאחר תקופה ממושכת בה הונחו בחורי החסידות שלא להתייצב כלל בלשכות הגיוס אפילו ל'צו ראשון', בשל בעיות הצניעות המרובות ובשל סערת חוק הגיוס.

התרת ההתייצבות המפוקחת על ידי האדמו"ר מוויז'ניץ, יצאה לפועל לאחר משא ומתן ארוך שערך סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, בשליחות האדמו"ר, מול הגורמים הבכירים בצה"ל, לאחר הפקת לקחי 'ימי האחוד' שנערכו בתחילת הקיץ ולאור ההסכם הקואליציוני שנחתם בין יהדות התורה לליכוד.

קרא עוד:
[postim]

במו"מ שהוכתר בהצלחה השתתפו גם הגאון רבי מרדכי שטרן שליט"א, מזכיר מועצת גדולי התורה; והרב חיים אהרן קויפמן, יו"ר ועד הישיבות.

בסעיף הראשון במודעה שפורסמה והנוגעת לבעלי צו ראשון נכתב: "תלמידים שעדיין לא התייצבו לצו ראשון כהוראת מרן אדמו"ר שליט"א, כמו גם בחורים צעירים שנולדו עד לתאריך כ"ז טבת תשנ"ט (16.1.1999 למניינם; אף אם טרם קיבלו צווי זימון לצו ראשון), יתייצבו יחד ביום מיוחד להתייצבות (ולא בימים אחרים!). ב'יום האחוד' יתייצבו כלל תלמידי ובחורי ויז'ניץ.

בהמשך המודעה נקראים בחורי ישיבות או אברכי כוללים שלא התייצבו במדור בני ישיבות, בעקבות התנגדותו של האדמו"ר להתייצבות בעלי צו ראשון בלשכות הגיוס, או בעלי זכאות לקבלת פטור למי שמלאו 22 שנים שלא מימשו את יכולתם, להסדיר את מעמדם ובכל מקרה של בעיה מתבקשים החסידים לפנות אל מי שמרכז את הנושא מטעם בית האדמו"ר, הרב יהושע מנדל.

Document-page-001

2 תגובות

מנהיג ישראל !

חזק חזק

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן