רבני בד"ץ רבני הקריות באשדוד יחד עם חברי ועדת הרבנים המיוחדת בקריאה לציבור: לאחר שבהשקעה בחברות המחללות שבת בפרהסיא יש משום חילול ה' ואיסורים נוספים, יש להעביר ההשקעות לחברות שיקבלו פיקוח בנושא

אחרי המפגש עם סוכני הביטוח, יוצאת הקריאה לציבור: קריאתם של חברי בד"ץ 'רבני הקריות' באשדוד מתפרסמת היום לציבור, שנקרא מצדו (במידה ואין נזק או הפסד מרובה) להעביר את הפוליסות וההשקעות לחברות המקבלות על עצמן פיקוח שיבטיח כי לא ישקיעו במקומות מחללי שבת, דבר שיכשיל את המשקיעים בהן.

לכן, ועל מנת למנוע מקרים מסוג זה, על כל אחד כאמור להעביר – במידה ואין הפסד – את הפוליסה או ההשקעה לחברה שתתחייב שלא לחלל שבת, ובוודאי שכאשר רכישה של פוליסה או השקעה חדשה עומדת על הפרק, שיש לפנות אך ורק לחברות ולגופים שבהם מובטח כי ההשקעה לא תישא רווחים שיגרמו מחילולי שבת. קריאה זו באה לאחר שורת המפגשים שקיימו רבני הבד"ץ עם סוכני הביטוח מהמגזר החרדי, להם הועברו ההנחיות ההלכתיות הקשורות לנושא.

קרא עוד:
[postim]

בקריאה המתפרסמת היום מבהירים הרבנים כי מאחר ונמצא כי "חלק גדול מהחברות משקיעות את כספי המשקיעים בחברות שהכנסותיהן הן מחילול שבת בפרהסיה רח"ל, הגובל בחילול ה' ועוד איסורים ואיסורי ריבית", ומאחר וישנן חברות המוכנות לעמוד תחת פיקוח שיבטיח כי לא ישקיעו במקומות מחללי שבת או העוברים איסורים אחרים, על כן "יש בזה מצווה רבה של קידוש ה' להעביר את  הביטוח וההשקעות  והקרנות לחברות שמקבלות על עצמם פיקוח הדוק".

מהבד"ץ נמסר כי על שלומי אמוני ישראל לדעת כי ישנם מצבים רבים שבהם יהודים מקפידים על איסורי שבת קלה כבחמורה, אך בעוד הם עטופים בתפילה בבית הכנסת או מזמרים זמירות שבת, הרי שבשעה זו הם נהנים מרווחים שמקורם בחילולי שבת, דבר הכרוך בכמה איסורים. שלא לדבר על כך שכספם מסייע לכך שקניונים וחברות מעסיקות יהודים בעיצומו של יום השבת.

על הקריאה המתפרסמת מצרפים את חתימתם גדולי פוסקי ההלכה שפרסמו את דעתם ההלכתית בנושא. חתימתם על הכרוז תפורסם בימים הקרובים בע"ה. במקביל, מנהלים חברי הבד"ץ מו"מ מול בתי השקעות וחברות ביטוח המבטיחות להסכים לפיקוח הלכתי שימנע מהמשקיעים ובעלי הפוליסות להיכשל בעבירות חילול שבת ואיסורים נוספים.

Document-page-001