קריאה למנכ"לי משרדי הממשלה: "העסיקו בעלי מוגבלויות"

במכתב ששלח מנכ"ל הכנסת רונן פלוט למנכ"לי משרדי הממשלה, הוא מזמין אותם להגיע לכנסת ולהתרשם משילוב בעלי המוגבלויות במשכן • "אין ספק לגבי התפקיד החשוב שיש למקום עבודה מכובד בהשתלבותם של אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית"

מנכ"ל כנסת רונן פלוט שלח השבוע מכתב למנכ"לי משרדי הממשלה ובו הוא קורא להם להעסיק בעלי מוגבלויות במשרדם. "הכנסת מעסיקה בשורותיה כ-20 עובדים בעלי מוגבלויות שונות. בתחילת הפרויקט הועסקו דרך עמותות, אך בשנת 2009 נקלטו בכנסת באופן ישיר ונהנים ממעמד של עובדי כנסת לכל דבר ועניין" כתב פלוט במכתב. "אין ספק לגבי התפקיד החשוב שיש למקום עבודה מכובד בהשתלבותם של אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית".

פלוט מזמין את מנכ"לי המשרדים להגיע לכנסת, לראות כיצד נקלטו העובדים בעלי המוגבלויות כעובדי כנסת שווי זכויות ולאמץ את התהליך במשרדי הממשלה. "אני מזמין אותך לבוא לכנסת ולהתרשם ממקור ראשון מעבודתם המסורה, תרומתם לכנסת והתרומה שהם מקבלים מעצם העסקתם כעובדים בארגון חשוב כמו הכנסת" מציין פלוט. "בטוחני כי בסוף היום תשמח לקחת דוגמה מהכנסת בנושא שילוב והעסקה של עובדים עם מוגבלויות בשירות משרדך".

קרא עוד:
[postim]

כיום מועסקים בכנסת כ-20 עובדים בעלי מוגבלויות. בקבוצה זו יש כאלה הלוקים בתסמונת דאון, אוטיזם וכן חמישה משוקמים של משרד הביטחון עם אחוזי נכות גבוהים. בעבר הועסקו עובדים אלה במסגרת התקשרות עם עמותות תומכות המפעילות תכניות שיקומיות. בשנת 2009 הוענק לעובדים אלה מעמד של עובדי כנסת לכל דבר והם מועסקים במרכזיית הכנסת, בעבודות מזכירות ביחידות השונות, בחלוקת דואר לח"כים, במחלקת הדפוס והפרסומים וכן ביחידת הסדרנים של הכנסת.

לפני שלוש שנים זכתה הכנסת בפרס קרן של”ם בעבור פעילותה לשילוב אנשים עם פיגור שכלי בתעסוקה.

באחד המפגשים שעסק בשילוב עובדים בעלי מוגבלויות בכנסת אמר נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אחיה קאמרה: כי הפרויקט של הכנסת מעורר השראה. "חשוב להדגיש שעובדים בעלי מוגבלויות חייבים לעשות עבודה שלמה ואיכותית ולא להגיע לעבודה כמי 'שעושים להם טובה'. הכנסת הגדילה לעשות בכך שהיא מעסיקה עובדים בהעסקה ישירה כעובדי כנסת ולא דרך חברות ועמותות".

כעת מקווה מנכ"ל הכנסת שפנייתו למנכ"לי משרדי הממשלה תיפול על אוזניים קשובות והם יצטרפו לפרויקט המהווה דוגמה למגזר הציבורי.

(צילום: יונתן זינדל – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *