האדמו"ר מוויז'ניץ: "אני תמה מדוע בעלי 'ביג' לא למדו מניסיונם של אחרים שפגעו בשבת"

חברי בד"ץ 'רבני הקריות' - אשדוד התקבלו במעונו של מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א אשר חיזקם במערכה הניטשת על קדושת השבת • הרבי אמר כי מצווה לחזק את מסלולי ההשקעות הכשרים, "חבר אני לכל אשר יקבעו גדולי התורה בדרכי הפעולה למען כבוד השבת"

"על כל אחד ואחד להירתם בכל כוחו למען קדושת השבת ולעשות ככל שביכולתו על מנת שלא יתרבו חילולי שבת ח"ו בארץ ישראל" – דברי מרן האדמו"ר מוויז'ניץ שליט"א לחברי בד"צ רבני הקריות באשדוד, בעניין קדושת השבת המתחללת בריש גלי בעיר אשדוד.

למעונו של האדמו"ר שליט"א עלו חברי הבד"ץ, הגאונים: רבי שמואל דוד הכהן גרוס, רב חסידי גור; רבי חיים פסח הורביץ, רב חסידי בעלזא; ורבי צבי הירש ויזניצר, רב חסידי ויז'ניץ, כשהם מלווים ב ברי ועדת הרבנים המיוחדת לנושא השבת, שהוקמה על ידי הבד"ץ.

חברי ועדת הרבנים אמרו לרבי כי המאבק אינו רק בגין מחללי השבת, אלא בעיקר בשל המוני יהודים תמימים ושומרי מסורת, שרק בעקבות שינוי האווירה נסחפו והחלו אף הם לחלל את השבת רח"ל וההשלכות הארציות הצפויות בגין כך.

קרא עוד:
[postim]

מרן האדמו"ר הקשיב בכאב לדברים אודות הפגיעה החמורה בקדושת השבת וחילולה בפרהסיה ואת דרכי הפעולה הננקטים על מנת למנעה, והביע את מורת רוחו מחילולי השבת הנוראיים, כאשר אלפי יהודים מהעיר ומחוץ לה עושים את שבתם חול.

"השבת היא מקור הברכה, ומאידך מחלליה. אמנם המחללים לא יראו ברכה ותמה אני למה אינם לומדים מניסיונם של אחרים, בעלי רשתות אחרות שפעלו בשבתות והם ספגו פגיעה קשה. יש לעמוד בפרץ בכל הכוח ולמנוע את התרבות חילולי השבת, כי כשמחללים שבת באשדוד גורמים להתרבות חילולי שבת בשאר ערי ישראל", אמר מרן האדמו"ר.

חברי הבד"ץ הציגו את הקריאה שפורסמה לציבור להשקיע במקומות שמקבלים על עצמם בפיקוח הדוק שההשקעות מושקעים במקומות שאין בהם איסורים ר"ל. מרן האדמו"ר אמר כי דבר פשוט הוא ומצוה רבה לחזק את המסלולים הכשרים והוסיף: "חבר אני לכל אשר יקבעו גדולי התורה בדרכי הפעולה למען כבוד השבת".

בסיום חזר האדמו"ר שליט"א ובירך את חברי הבד"ץ, את חברי ועדת הרבנים וכל העושים והמעשים כי יזכו לראות ברכה בהצלחת המאבק, במיגור חילולי השבת בעיר אשדוד ובכל ארץ ישראל, ו"יכולה היא שתרחם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *