זכות אבותיו מסייעתו • כ"ק מרן האדמו"ר מסאטמאר שליט"א במסע לעיר אבותיו

לקראת יומא דהילולא של בעל ה'ישמח משה' זצוק"ל ייצא כ"ק מרן האדמו"ר מסאטמאר שליט"א למסע לקברי אבות באירופה • כמו"כ יחנוך האדמו"ר את בנין הכנסת אורחים החדש בשילוב מעמד הכנסת ספר תורה

בימים האלו שוקדים עסקני חסידות סאטמאר, בעבודה רבה בעיר אוהעל לקראת ביקורו של כ"ק מרן האדמו"ר מסאטמאר שליט"א לקראת יומא דהילולא קדישא של מרן הישמח משה שיחול ביום ד' מטו"מ כ"ח תמוז הבעל"ט.

במהלך המסע יתקיים מעמד הכנסת ס"ת וחנוכת הבית לבנין הכנסת אורחים החדש שעל שיפוצו עובדים בימים אלו.

את בית העלמין בעיר השייך לחברה קדישא של הקהילה בקרית יואל קנו לפני כעשרים שנה, ומאז חיפשו בנין מתאים בו יבנו את בנין הכנסת אורחים.

בשנה האחרונה מצאו הנהלת הקהילה בקרית יואל בנין מתאים מול הכניסה לבית העלמין ואחרי כמה חודשים של משא ומתן ברכו על המוגמר והבנין עבר לבעלות הקהילה. בימים אלו עובדים לסיים את שיפוצו של בנין הכנסת אורחים החדש, וביומא דהילולא יתקיים חנוכת הבית במקום.

לרגל חנוכת הבית והכנסת ס"ת לבנין החדש, וכדי למצוא מימון שוטף לבנין החדש יצא האדמו"ר שליט"א במטוס פרטי עם נגידים ושועי ארץ ליומיים בלבד, כאשר כל כרטיס יעלה 10,000 דולר למימון הוצאות הקנייה והבניה.

האדמו"ר שליט"א יצא ביום שני פרשת מטו"מ משדה התעופה סטוארט שעל ליד קרית יואל וינחת ברומניא שם יעלה האדמו"ר שליט"א לקברי אבותיו בעיר סיגוט.

משם יצא האדמו"ר לעבר הונגריה לעיר האבות "אוהעל" מקום מנוחת קדשו של מייסד השלשלת הישמח משה זצוק"ל, לשם יגיע האדמו"ר שליט"א לקראת הערב.

לאחר תפילת מעריב יערוך האדמו"ר שליט"א סעודת הילולא בעיר. למחרת בבוקר יום ההילולא יתפלל האדמו"ר תפילת שחרית בבית המדרש החדש בבנין הכנסת אורחים. לאחר מכן יעלה האדמו"ר לציון המצויינת לתפילה על כלל ישראל ביומא דהילולא.

כמו"כ יתקיים מעמד הכנסת ס"ת נדבת הרבני הנגיד ר' יודא דייטש הי"ו שיוכנס לבנין הכנסת אורחים החדש. לאחר הריקודים ואמירת המזמורים יתקיים סעודה לגומרה של תורה יחד עם חנוכת הבית לבנין החדש.

אחרי המעמד ישוב האדמו"ר שליט"א לארה"ב וינחת ביום רביעי בערב בשדה התעופה סטוארט.

וימלא משאלותינו במדה טובה ישועה ורחמים.

צפו בגלרית תמונות מן הבנין החדש בשיפוצים והכנתו לקראת הביקור.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן