השירותים הווטרינריים בבני ברק פועלים לאחרונה ביתר שאת נגד הזיהומים שמפיצים בעלי חיים משוטטים ונגד הסכנות שברכישת ביצים מוברחות

השיטור העירוני של בני ברק, בשיתוף השירותים הווטרינריים של עיריות בני ברק וגבעתיים, ביצעו באחרונה פעולות להחרמת תרנגולים שהסתובבו בין חצרות ובין בתים וגרמו לרעשים ולחשש להעברת זיהומים בקרב תושבים.

בהתאם למדיניות שנקבעה על ידי ראש העיר, חנוך זייברט, ננקטו בחודשים האחרונים פעולות נגד פגיעות באיכות החיים, ובמסגרת זו בוצעו צעדים שונים על ידי המחלקה לשיטור עירוני שבהנהלת מר שלמה מלכא, כנגד מפגעי רעש ותברואה באזורי מגורים.

לא מכבר גם נלכדו על ידי השיטור העירוני 22,000 ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלסטינית לתחומי העיר בני ברק, הוחרמו והושמדו על ידי השיטור העירוני, ובנוסף לכך נפתח מבצע הסברה משותף לעירייה ולשירותים הווטרינריים כנגד רכישת ביצים לא מפוקחות שעלולות לגרום למחלות קשות כשפעת העופות ותחלואה קשה מחיידק הסלמונלה.

קרא עוד:
[postim]

הפעילות האינטנסיבית והמקיפה בתחום זה החלה ביזמתם של ראש העיר זייברט, חבר הנהלת העירייה וסגן יו"ר השירותים הווטרינריים של איגוד ערים גוש דן, ישראל משה פרידמן והרופא הווטרינר הראשי ומנכ"ל האיגוד, ד"ר משה רפאלוביץ, אשר פתחו במסע הסברה לתושבי העיר, אודות הסכנות הנובעות מביצים מזויפות ומוברחות, שלא אחת יש בהן רעלים מסוכנים וחיידקים העלולים לגרום למקרים קשים עד סכנת חיים.

בפנייתם לציבור הם הדגישו שהביצים המוברחות מגיעות לרוב ממשקים מוזנחים ומזוהמים, בהם אין כל בקרה אחר מצבן הבריאותי של התרנגולות והמזון, התרופות והרעלים אותם הן מקבלות, בנוסף לעובדה שביצים אלו אינן עוברות את תהליך השיקוף במכוני המיון לאיתור פגמים בביצים.

כדי להתמודד עם תופעות כאלו, נקרא הציבור להישמר ולרכוש ביצים רק בחנויות בעלות רישיון עסק כחוק, ורק ביצים מוחתמות, עובדה המבטיחה שעברו בדיקה, מיון ואריזה בתחנות מיון המבוקרות על ידי רופא וטרינר. הביצים חייבות להיות שלמות, בגודל אחיד, נקיות, בעלות קליפה חלקה ואחידה ומוחזקות בעסק שהטמפרטורה בו לא עולה על 20 מעלות.