שר הכלכלה דרעי בוועדת הכספים: אורה לבחון צעדים כנגד תנובה

ח"כים דרשו להורות לתנובה לפצות את הצרכנים בשיעור הסכום אותו הרוויחה מהתרמית • שר הכלכלה מינה את יועצו, איציק אלרוב – יוזם 'מחאת הקוטג'' – לרכז את הטיפול בנושא

​שר הכלכלה, אריה דרעי, הודיע הבוקר (ב') בוועדת הכספים, כי יורה ליועצו, איציק אלרוב לבדוק כיצד נכון יהיה לפעול בעניין הפרסומים על הפערים בין המשקל הנקוב למשקל בפועל על הקוטג' של חברת תנובה.

השר דרעי אמר את הדברים במענה לפנייתו של סגן שר האוצר לשעבר, מיקי לוי (יש עתיד), שקרא לשר לבדוק את העניין.  ח"כ לוי טען כי "תנובה כבר הודיעה כי יש בעיה בקו ייצור שלם. צריך לבדוק האם הדבר נעשה עם יד מכוונת בהורדת המשקל. הממוצע שתנובה הורידה בין 20% ל- 24% של הקוטג', אז טוב יעשה הרגולטור אם ידרוש מתנובה להוריד את המחיר באותם שיעורים למשך שנה".

קרא עוד:
[postim]

דרעי השיב כי יורה לרשות להגנת הצרכן לטפל בעניין ויפקיד על הנושא את יועצו הבכיר, איציק אלרוב, "הוא אחד מהיועצים הבכירים אצלי בלשכה ויתאים לו לטפל בקוטג' גם בהיבט הזה", אמר דרעי. יש לציין כי אלרוב, צעיר מבני ברק, היה יוזם 'מחאת הקוטג" ב-2011 שהביאה לפרוץ 'המחאה החברתית' באותו הקיץ.

79 גרם במקום ה-125 הרשומים על גבי האריזה

הסערה החלה לאחר שצעיר תושב נתניה הפיץ סרטון, בו תיעד את גביעי הקוטג’ שקנה תחת המשקל המוצהר של 125 גרם, כאשר בפועל המשקל עומד על מאה גרם או פחות. לדבריו, הוא הפיץ את התיעוד כדי שכל לקוחות חברת תנובה ישימו לב שהם אכן מקבלים את כמות הקוטג’ בהתאם למשקל המוצר שמוצג על האריזה שבגינה חברת תנובה גובה את מלוא הכסף מהצרכן, אך הוא לא שיער את עוצמת הפרסום שהגיעה אל כל כלי התקשורת.

CKWEYG3UcAAyn4Rרכבו של מנכ"ל תנובה בחניית הכנסת, הבוקר (צילום: עופר חדד)

“פעם שקלתי משקל של 79 גר’ ופעם אחרת משקל של 89 גר’ ואז הבנתי שחייב לשתף את הציבור והחלטתי לתעד את הפעמים הבאות” מספר אורן יצחקיאן. בסרטון ניתן לראות 2 מוצרי קוטג’ שבמקום משקל של 125 גר’ נמדד בפועל בקופסא אחת 86 גר’ ובשניה 100 גר’", סיפר.

בתנובה מיהרו להגיב בטענה כי מדובר בתקלה טכנית נקודתית ומסרו כי מנכ״ל החברה, אריק שור, הורה על הקמת ועדת בדיקה בראשה יעמוד מומחה בעל שם, ד״ר שמואל אבן, במטרה לאתר את הגורמים לתקלה ולהפיק לקחים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן