בהמשך לחשיפת JDN אודות קריאת ההצלה של יהדות צרפת, מתברר כי ישנן התפתחויות חשובות בנושא • סגן שר החינוך פרוש ויו"ר ועדת הכספים גפני, קיבלו על עצמם להחיש ולפעול בכדי למצוא פתרון נאות ולהקים בתי ספר של החינוך העצמאי במקומות בהם יש ריכוז של עולי צרפת

קריאות ההצלה שהושמעו בחודשים האחרונים מצד קברניטי היהדות החרדית בצרפת, החלו לשאת פרי: אישי ציבור ועסקנים חרדים, בראשם סגן שר החינוך מאיר פרוש ויו"ר ועדת הכספים משה גפני, נטלו על עצמם את המשימה החשובה מאין כמותה והחלו לפעול במרץ להצלתם הרוחנית של ילדי העולים.

בלשכתו של סגן השר פרוש נערכו אתמול פגישות ממושכות עם משלחות של רבנים ועסקנים הפועלים בקרב עולי צרפת. נציגי יהדות צרפת ואישי החינוך ביקשו את מעורבותו הדחופה של בכדי למצוא פתרונות כבר לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה.

מוקדם יותר השבוע, נערך בבני ברק מפגש ממושך של כל הנוגעים בדבר, באירוחו של סגן שר החינוך ובהשתתפות המשנה למנכ"ל החינוך העצמאי, צבי בוימל; ממלא מקום ראש עיריית נתניה, שמעון שר; ורבנים מבני ברק ונתניה העוסקים בקירוב העולים מצרפת. כמו כן השתתפו מנהלים ומנהלות של בתי ספר של החינוך העצמאי מאזור נתניה.

קרא עוד:
[postim]

בישיבה הארוכה דנו כל הנוגעים בדבר מציאת מענה הולם לשיבוץ מאות ילדי העולים במוסדות חינוך תורניים, בכל רחבי הארץ, תוך כדי מאמצים למציאת פתרון ולהקים מוסד חרדי ראשון לילדי עולי צרפת באזור נתניה, כבר בשנת הלימודים הקרובה.

.נרתמו בכל הכוח. גפני ופרוש (צילום: פלאש 90)

המספרים: בשנת 2015 לבדה צפויים להגיע לארץ כ-8,000 יהודים צרפתיים

כידוע, מדי שנה, עוקרות מאות ואלפי משפחות שומרות תורה ומצוות ממקומות מושבותיהן בקהילות היהודיות בפריז, מרסיי, ליון וערים נוספות בצרפת, ומתיישבות בארץ ישראל, בסיוען המלא של הסוכנות היהודית, משרד העלייה והקליטה וארגונים יהודיים שונים.

בשנים האחרונות הפך זרזיף העלייה מגולת צרפת לזרם של ממש, כאשר על פי ההערכות, בשנת 2015 לבדה צפויים להגיע לארץ כ-8,000 יהודים צרפתיים. העולים מתווספים לקהילה הענקית של עולי צרפת בארץ, המונה כ-220,000 נפש, כ-90,000 מהם עלו בארבעת העשורים האחרונים.

bar mitzvah in Paris synagogueמסורתיים ואוהבי ה’. בר-מצווה בבית כנסת בצרפת (סרג' אטל - פלאש 90)

דא עקא, ילדיהם של העולים המסורתיים ואוהבי ה’ מצרפת, ברובם אינם נשלחים למוסדות חינוך דתיים. ההורים הנאבקים בקשיי ההתאקלמות ומתקשים בהבנת השפה והמנטליות הישראלית, אינם יודעים תמיד לברור ולחפש עבור ילדיהם את המוסד המתאים לאורח חייהם ולהשקפת עולמם, ואף אינם מכירים את המצב הרוחני החמור השורר בבתי הספר הממלכתיים, המנתקים את תלמידיהם מכל זיק של יהדות ומכל דבר שבקדושה.

שומרי הדת בצרפת ועולי צרפת בארץ החרדים לדבר ה', הביעו את תקוותם העמוקה כי המאמצים הכבירים יישאו פרי וכי חפץ ה' יצלח בידי הרבנים ואישי הציבור אשר נרתמו למשימת ההצלה.

(צילום התמונה הראשית: סרג' אטל – פלאש 90)