פריצת דרך: מתווה הגז סוכם ונחתם סופית; יובא לאישור הממשלה ביום א'

ההבנות הושגו לאחר ש'נובל אנרג'י' חזרה בה מדרישתה כי הממשלה תתחייב לטרפד מראש כל יוזמה לחקיקה פרטית בכנסת, אשר תבקש להחמיר את כללי הרגולציה ולשנות את המתווה שהוסכם

השיחות בין ראשי משרד האנרגיה לנציגי חברת 'נובל אנרג'י', הושלמו בהצלחה ומתווה הגז המעודכן סוכם סופית. כך הודיע הערב שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, יובל שטייניץ.

"אם לא יהיו תקלות של הרגע האחרון, מחר יועבר המתווה עם התיקונים שהוכנסו בו בסעיף המחירים, בסעיף אבני הדרך לפיתוח לוויתן, סעיף קניות הגומלין ובסעיף היציבות לשרי הממשלה, ולהביא את המתווה כולו לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב", נאמר בהודעתו של שטייניץ.

ההבנות הושגו לאחר ש'נובל אנרג'י' חזרה בה מדרישתה כי הממשלה תתחייב לטרפד מראש כל יוזמה לחקיקה פרטית בכנסת, אשר תבקש להחמיר את כללי הרגולציה ולשנות את המתווה שהוסכם.

קרא עוד:
[postim]

כזכור, הממשלה הסכימה שלא ליזום בעצמה שינויים במתווה בעשור הקרוב, מה שכונה על ידי הצדדים 'ודאות רגולטורית', אולם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, הבהיר לנציגי החברה כי לממשלה אין כל יכולת חוקית לפקח על הכנסת, משום שהכנסת היא הריבון והממשלה פועלת רק מכוחם של המחוקקים ולא להיפך.

אתמול בבוקר הודיע שר האנרגיה שטייניץ, כי בשל המחלוקת, עלו המגעים על שרטון ונציגי 'נובל אנרג'י' שבו לארצות הברית. גורמים רבים במערכת הפוליטית ובתקשורת פקפקו ב'פיצוץ השיחות' וטענו כי הוא מדומה ונועד רק כדי להרוויח נקודות בדעת הקהל, מה שהערב מתברר כנכון למדי.

(צילום: משה שי – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *