הגר"ד יוסף בהתבטאות חריפה: מקימי הגיור העצמאי הם "רפורמים עם כיפה"

"קמה בקרב הדתיים תנועה ליברלית שעושה שמות בדברי תורה", תקף חבר מועצת חכמי התורה • הרב הראשי לישראל, הג"ד לאו, התייחס אף הוא למאבק ואמר כי "הרבנות, הדיינות, רבני ודייני ישראל נמצאים בתקופה האחרונה במתקפה לא קלה, תקשורתית, ארגונית וציבורית"
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

"בזמנו אמר פוסק הדור הגאון רבי משה פיינשטיין שאין בין הקונסרבטיבים והרפורמים כל הבדל. היום רואים שצדק", כך התבטא אמש בפומבי חבר מועצת חכמי התורה, הגאון רבי דוד יוסף שליט"א, באירוע בר-מצווה לבנו של מזכיר סיעת ש"ס, אשר מדינה.

דבריו של הגר"ד יוסף כוונו כלפי קבוצת הרבנים מהזרם הליברלי של הציונות הדתית, אשר הקימו רשת עצמאית לצורך גיורים סיטונאיים וגיורי קטינים, המנוגדים לדעתם של פוסקי הדור.

"גם עכשיו רואים בקרב הדתיים שקמה תנועה ליברלית שעושה שמות בדברי תורה", הזהיר הגר"ד. "מור אבי (מרן הגר"ע יוסף זצ"ל. א"ל) דיבר לפני הסתלקותו דברים קשים אודות אחד מראשי התנועה הזאת, דוד סתיו, ואני אומר לכם רבותיי, אין לי ספק שלא יעברו ימים וכולנו נבין את המשמעות של הדברים. האנשים האלה אין בינם לרפורמים ולא כלום, הם רפורמים עם כיפה. ממש כך". הגר"ד יוסף הוסיף כי "יש הרבה מה לדבר בנושא הזה, אבל זה לא המקום".

קרא עוד:
[postim]

גם הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו, התייחס אמש למתקפה הארסית על הרבנות הראשית מכיוונם של חלקים בציונות הדתית, המבקשים לפרוץ פרצות בחומות הדת. "הרבנות, הדיינות, רבני ודייני ישראל נמצאים בתקופה האחרונה במתקפה לא קלה, תקשורתית, ארגונית וציבורית", אמר הגר"ד לאו והוסיף כי "מאז מעמד הר סיני ניסו להיאבק בתורה ומייצגיה, אך מאז ומעולם עמדה ההנהגה הרבנית כנגד שינויים שעלולים לפגוע בתורה, בהלכה, בשלמות העם היהודי".

הרב הראשי הבטיח כי "גם אנו, במשמרת שלנו, נעשה כל שניתן כדי להאהיב שם שמים על הבריות מחד, לקדש שם שמים ברבים, להנגיש את היהדות לעם ישראל כולו, לבחון התנהלות ארגונית ולשפרה. אך מאידך לא נוותר על תורת ישראל, על ההלכה המסורה לנו מדור דור. זאת התורה לא תהא מוחלפת ולא תהא תורה אחרת, ועל פיה ננהג בלב רגיש, באכפתיות ובאהבה כלפי כל ברואי עולם.

"אני תפילה שהמחלוקות יוותרו בבית המדרש באופן מכובד ולא באופן שהדברים מתנהלים כיום תוך שנאת חינם וחילול השם. נמשיך בעזרת השם לפעול להרבצת תורה, להגברת רוח היהדות בארץ ישראל ולפעול לאהבת חינם, כי אחים אנחנו", חתם את דבריו.

(צילום ארכיון: יונתן זינדל – פלאש 90)

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן