"אני מקבל על עצמי את תורת היהדות שמחייבת מערכת של מצוות, ולהמשיך לגדול בתוך מערכת זו" - זהו נוסח ההצהרה אותם מכתיבים למתגיירים רבני אחד ההרכבים, בראשו עומד 'רב' הידוע בהשקפותיו האוהדות את 'אותו האיש'

החור המסוכן שנפער בשבוע שעבר בחומת היוחסין של עם ישראל, הולך ומתברר כרחב ועמוק יותר משהיה נראה בתחילה. 'הארץ' חושף, כי אחד ההרכבים ברשת הגיורים הפיראטית החדשה 'גיור כהלכה', אינו דורש מה'מתגיירים' לקבל על עצמם עול מצוות, כפי שמחייבת ההלכה הפסוקה.

"אני מקבל על עצמי להיכנס לבריתו של הקדוש ברוך הוא יחד עם כנסת ישראל ההיסטורית, להתווסף תחת כנפי השכינה ולקבל על עצמי את תורת היהדות שמחייבת מערכת של מצוות, ולהמשיך לגדול בתוך מערכת זו שמובילה לקראת תיקון עולם" – זהו נוסח ההצהרה אותם מכתיבים למתגיירים רבני ההרכב, אשר בראשו עומד הרב שלמה ריסקין מאפרת, הידוע ביחסו האוהד ל'אותו האיש' ימ"ש ובעירוב מוטיבים נוצריים בהשקפותיו.

מדובר כמובן בהצהרה ריקה מתוכן, שאין לה כל משמעות על פי ההלכה, המחייבת אמירה ברורה מצד התגייר, לפיה הוא מקבל על עצמו לשמור את כל מצוות התורה. המושג החדש והמסוכן "לגדול בתוך מערכת של מצוות" מבלי להוסיף מילה אחת על קיומן, חושף יותר מטפח לגבי כוונותיהם ותפיסת עולמם של מקימי רשת הגיורים הסיטונאיים.

קרא עוד:
[postim]

לפני כחצי שנה סערה מערכת הרבנות הממלכתית, בפרסום הקלטה בה נשמע הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, תוקף בחריפות חסרת תקדים את רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן, בשל דעותיו בנושא, אותם כינה "גילוי פנים בתורה שלא כהלכה".

"נפגשתי עם הרב הראשי של ירושלים", סיפר הראשון לציון, "מה הוא אומר לי? 'לא צריכים לקיים את התורה, הגרים, ולקבל את כל השבת. צריך בשביל לקבל תורה, לשמור את השבת במידה מסוימת'. מה פירוש? 'לעשות קידוש ואחר כך נלך לכדורגל, אחר כך לים, העיקר שיעשה קידוש'. אמרתי לו: מאיפה כבודו ממציא את זה? הוא רב ראשי של ירושלים, הוא רב של העיר, מאיפה אתה ממציא את זה? לא צריך לקיים את כל השבת כולה, את כל המצוות כולן? איפה זה כתוב? קבלת מצוות זה חלק מעיקרי היהדות, אז איפה אתם רוצים? 'לא, שיהיה מסורתי, זו הכוונה. שיהיה מסורתי'. אמרתי: אתה מגלה פנים בתורה שלא כהלכה".

(צילום ארכיון: גרשון אלינסון – פלאש 90)