לאחר עמל ויזע רב, יוזם כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז מתווה, לפיה רכישת דירה לזוג צעיר תעלה כ- 2500 שקל בחודש - פחות מדמי שכירות, עם השתתפות מזערית של ההורים • וועדת הדיור של החסידות שוקדת בימים אלו על היישום הסופי, והחל מתחילת החורף הבא, יחל המיזם לקרום עור וגידים

בחצר הקודש צאנז, דאוגים ומחפשים זה זמן רב, פתרון למצוקת הדיור המחריפה, מה גם עלויות הדירות עברו את יכולותיהם של ההורים ובני הזוג, ועל כן החליטו בחסידות ללכת צעד קדימה.

כידוע, לפני יותר מחמש שנים, הקים כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א, את 'ועדת הדיור', בכדי למצוא פתרונות למאות זוגות צעירים, אשר יוכלו למצוא קורת גג קבועה לביתם, ולדור בדירה של קבע.

חברי הוועדה הינם הר"ר בערל שטמר, הר"ר הרשל רייכמן והר"ר יעקב עזרא ראטה, אשר עמלו ללא יאות, למצוא את הפתרון מתאים למשפחות האברכים ההולכים ורבים כ"י.

קרא עוד:
[postim]

בראשית שנת תשע"ג, מצאה הוועדה, בסיועו של יזם הנדל"ן הר"ר מנדל רייך, שטח של כמה דונמים באיזור פוריה בטבריה, אשר מספיקים לבניית כ – 400 יחידות דיור, בהם יוכלו לדור החסידים במחירים אטרקטיביים, ואכן כחודשיים לאחר מכן, התקיים מעמד הנחת אבן הפינה לקריה החדשה, כאשר כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א הופיע בהדרו, וירה את מגילת היסוד ואבן הפינה לקריה החדשה.

באמצע החורף דהאי שתא התקיים מעמד חנוכת הבית לקריה החדשה, כאשר נערך בקריה מעמד קביעת מזוזות לבנינים החדשים, ולבית המדרש, הכנסת ספר תורה רבתי, ומעמד התכנסות לרגל חנוכת הקריה.

בשלב זה מתגוררים בקריה כ- 20 משפחות, כאשר עוד 120 יחידות דיור נמצאים בשלבים הסופיים של בנייתם, ונערכת המכירה של שלב ב' בפרוייקט.

האדמור מצאנז ב-32 שעות של ביקור תורני רב רושם בלייקווד (4)

אך בזה לא תמה המלאכה. כ"ק האדמו"ר אשר דואג עדיין למען אשר יוכלו האברכים לקנות את ביתם, הוגיע את מוחו זמן רב בעניין זה, והגיע לפתרון מעשי.

מספר אילי הון יפתחו גמ"ח מיוחד, כאשר יעזרו הם בהלוואות לקניית הדירות, וכך יהיו סדר הדברים: בעת נישואי הזוג, יתנו כל אחד מן ההורים סך של 25 אלף שקל, כך שיגיע לסכום של 50 אלף שקל בכלליותו. הגמ"ח ילווה לזוג הנישא סך של 350 אלף שקל, והם יקחו מן הבנק משכנתא בסכום של 300 אלף שקל. סך הסכום אשר ישיב האברך, הן לבנק והן לגמ"ח מידי חודש, לא יעמוד על יותר מ 2500 שקל, אשר הוא זול יותר משכירת דירה לזוג צעיר בערי המרכז, וכך יוכלו לעמוד בתשלומים, ולכסות את עלות הבניה.

'ועדת הדיור' של החסידות, יחד עם עסקני הקהילה, כבר פועלים במרץ רב על התכנית, כאשר היא צפויה לצאת לפועל בתחילת החורף, ולסייע למשפחות רבות.

חנוכת-קרית-צאנז-בטבריה-כסלו-תשעה.-צילום-משה-גולדשטיין-2(צילום: משה גולדשטיין)