ניצחון נוסף לליצמן: היועמ"ש אישר את מינוי פרופ' רוטשטיין למנכ"ל 'הדסה'

בכך מסתיים המאבק שניהלו גורמים שונים נגד החלטתו של סגן שר הבריאות, אשר קידם את המינוי בכל הכוח • רוטשטיין: "במדינת ישראל הספורט הלאומי זה להוריד את הראש לכל מי שמצליח, אז אני מחכה לבאות בשקט"...

היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום כי אין כל בעיה משפטית במינויו של מנכ"ל בית החולים שיבא, הפרופסור זאב רוטשטיין, למנכ"ל בית החולים 'הדסה'. בכך למעשה מסתיים המאבק שניהלו גורמים שונים נגד החלטתו של סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, אשר קידם את המינוי בכל הכוח.

רוטשטיין, אשר מנהל את בית החולים הגדול בישראל למעלה מעשור, נחשב לאחד מהמנהלים הטובים ביותר במערכת הבריאות, אך עם זאת רבים רואים בו אדם כוחני, שאינו חושש לכופף את כללי המנהל התקין בכל עת שהוא רואה לנכון.

לפני כשלושה חודשים הציע ליצמן לרוטשטיין, אשר היה אמור לפרוש לגמלאות בעוד כשנתיים, לקחת על עצמו את המשימה להציל את 'הדסה', המצויה במשבר תקציבי וניהולי קריטי. לדעתו של סגן השר, אשר זוכה לקונצנזוס, רוטשטיין הוא האדם המתאים להעלות את המרכז הרפואי הענק על דרך המלך, אולם גופים שונים ניהלו מאבק משפטי וציבורי למנוע את המינוי, בשל טענות לליקויים חמורים בסדרי המנהל התקין תחת ניצוחו פרופ' רוטשטיין בשיבא.

קרא עוד:
[postim]

ליצמן ניהל בחודשים אלו מאבק נגדי והתבטא בכל הזדמנות בעד המינוי. "אלה סיפורי סבתא, האשמות בדרגה פחות חמורה מדו"ח רגיל של מבקר המדינה רגיל, והבהרתי זאת לנציבות שירות המדינה", הגיב סגן השר לטענות נגד רוטשטיין. הוא אף האשים כי "כל המסע הזה מוזמן על ידי מישהו, אני לא יודע מי".

.זקוק להחייאה. בית החולים 'הדסה'

כאמור, היום הודיעה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, כי אין כל סיבה למנוע את המינוי. רוטשטיין הגיב בציניות ואמר כי "כנראה שהיו צריכים באמת להציע את המינוי שלי להדסה כדי שיתנו לי תעודת יושר מהיועמ"ש". עם זאת, הוא עדיין חושש מהגורמים הפועלים לסכל את מינויו: "במדינת ישראל הספורט הלאומי זה להוריד את הראש לכל מי שמצליח, אף אחד לא מפסיק את הנטייה הזאת, אז אני מחכה לבאות בשקט".

רוטשטיין הוסיף כי "איני לחוץ, אני אוהב את שיבא, טוב לי פה, 37 שנה שאני כאן ו-11 שנים שאני מנהלו הכללי, נתתי לו את נשמתי והבאתי את המקום לשיאים אדירים". הוא הדגיש כי "אני לא התנדבתי לתפקיד בהדסה. מישהו ניסה לגייס אותי בצו 8 ועברתי מאז שלושה חודשים נוראיים. אני לא צריך את היועמ"ש שיבוא ויאשר לי את פועלי".

(צילומים: גדעון מרקוביץ', יונתן זינדל והדס פרוש – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *