הקלה בבירוקרטיה לנהגים: בקרוב יהיה ניתן לרכוש ביטוח חובה דיגיטלי

כיום מודפסות ונשלחות בדואר למעלה מ-3 מיליון תעודות ביטוח חובה בכל שנה • החוק יקל על הציבור בהתנהלות מול חברת הביטוח בעת ביטול או עריכת שינויים בביטוח החובה

שר האוצר, משה כחלון והממונה על אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, פרסמו היום תזכיר חוק המאפשר רכישת ביטוח חובה דיגיטלי. החוק החדש מייתר את הצורך בתעודות ביטוח מודפסות.

החוק שיגביר את התחרות ויפחית עלויות, יקל על הציבור בהתנהלות מול חברת הביטוח בעת ביטול או עריכת שינויים בביטוח החובה.

כיום מודפסות ונשלחות בדואר למעלה מ-3 מיליון תעודות ביטוח חובה בכל שנה. תעודות אלו משמשות אישור לקיומו של ביטוח חובה בתוקף. כל ביטול או שינוי בביטוח מחייב החזרת התעודה לחברת הביטוח, הדפסה ושליחת תעודה חדשה למבוטח. דרישות אלו מקשות על הציבור לעדכן באופן שוטף את תנאי הביטוח (בעקבות החלפת רכב, עדכון גיל הנהג או תקופת הביטוח), וכן לבטל את הביטוח. כמו כן המהלך יתרום לקיום סביבה ירוקה ויעודד שימוש חכם ויעיל במשאבים.

קרא עוד:
[postim]

שר האוצר, משה כחלון: "תזכיר החוק מהווה צעד נוסף בהנגשת ביטוח הרכב לאזרח ובהקלת הנטל הבירוקרטי. נמשיך בהגברת התחרות בשוק הביטוח והפיננסים לטובת הציבור כולו".

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "תזכיר החוק הוא נדבך נוסף בהגברת התחרות בשוק הביטוח. המעבר לשוק דיגיטלי יאפשר למבוטחים לרכוש ולשלם רק עבור הביטוח המתאים ביותר עבורם בכל עת".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן