לפיד העלה, כחלון מוריד: רה"מ ושר האוצר הודיעו על הפחתת המע"מ באחוז

המע"מ ירד מ-18% ל-17% ומס החברות יופחת בשיעור גבוה יותר – מ-26.5% ל-25% • כחלון: אם יהיו עודפים נוספים, תימשך הירידה, אך אם תהיה ירידה בגביית המסים יתכן שתידרש העלאה • השינויים ייכנסו לתוקף בתחילת 2016

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

בשל עודפי הגבייה ממסים, במקביל להאטה בצמיחה במשק, הודיעו היום ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר, משה כחלון, על הפחתת מס ערך מוסף מ-18% ל-17% ועל הורדת מס החברות מ-26.5% ל-25%. שתי ההורדות ייכנסו לתוקף בתחילת 2016.

"משק צומח עושה זאת עם מיסים נמוכים. משק עם מיסים גבוהים לא צומח, כי לא כדאי לעבוד, לא כדאי להשקיע ולא כדאי לצרוך. לכן, כדי לעודד את הצמיחה החלטתי יחד עם שר האוצר משה כחלון להפחית מסים", אמר נתניהו בהצהרה שמסר לתקשורת יחד עם כחלון.

"אנחנו יכולים לעשות זאת כי הצטברו בקופת המדינה מיליארדים של עודפי מסים ובמקום להחזיק אותם בקופת הממשלה החלטנו להחזיר אותם לכם, אזרחי ישראל ולבתי העסק במדינת ישראל", הסביר ראש הממשלה. "אני חושב שהדבר הזה יעזור לצמיחה, אני חושב שהוא ייתן לנו בדיוק את העידוד שהמשק זקוק לו. בשעה שאנחנו מתבשרים על האטה עולמית, וגם האטה אצלנו, אנחנו רוצים מנוע צמיחה, הפחתת מסים זה אחד מהם".

קרא עוד:
[postim]

שר האוצר אמר כי "כפי שדיווחנו בחודשים האחרונים, הצטברו בקופת המדינה עודפי גבייה של מיליארדים. הכסף הזה הגיע מהאזרחים ואנחנו מתכוונים להחזיר אותו לאזרחים. הכסף הזה הגיע מפעילות עסקית ענפה של המשק, הוא גם הגיע בעקבות עבודה מאומצת של רשות המיסים בהעמקת הגבייה".

כחלון הבטיח כי "אם יהיו עודפים נוספים יש לנו הכוונה, גם לראש הממשלה וגם לי, להמשיך במגמה הזאת, בהפחתת המיסים ובלהחזיר את הכסף לציבור, אבל אם חלילה ניתקל במצב של האטה או הפחתה משמעותית במסים אנחנו נצטרך לבצע תיקון, והתיקון הזה יהיו לו צעדים משלימים שיכולים גם להחזיר את המצב לקדמותו.

"אנחנו עושים את המהלך הזה בשליטה מלאה ואנחנו עם אצבע על הדופק. בימים האחרונים ובשבועות האחרונים מדברים הרבה על הצורך בהגדלת הצמיחה. המהלך שאנחנו עושים אותו היום הוא מהלך הלכה למעשה של הגברת צמיחה. אנחנו עושים את זה דרך הגדלת ההכנסה הפנויה של האזרחים וכמובן הקלה במס החברות. שיעור המע"מ הגבוה היום הולך לרדת. מ-2010 שיעור המע"מ במדינת ישראל רק עלה, היום הוא מתחיל לרדת ומשנה כיוון".

(צילום: הדס פרוש – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell