נתונים המשמחים כל נפש יהודית, מתפרסמים בסיכום מבצע שמיטה תשע"ה של 'קרן השביעית' • חקלאים רבים מאד מספרים על ניסים גלויים בשל שמירת השמיטה

ב"קרן השביעית" מפרסמים לקראת המעמד הגדול את הנתונים המרנינים של שנת השמיטה המסתיימת בימים אלו. על פי המידע שבידי הקרן, כ-330 אלף דונם הושבתו השנה (כ-10% מכלל השטחים החקלאיים בארץ ישראל כולה, כולל שטחי הערבה הנחשבים כחו"ל); כ-3,500 חקלאים שבתו מכל מלאכה; 32 ישובים שלמים שבתו בשנת השמיטה; וב-343 ישובים ברחבי הארץ חקלאים שמרו שמיטה כהלכתה.

בקרן מזכירים כי עבור החקלאים השמיטה לא מסתיימת, מאחר ועונת הזריעה אורכת חודשים ארוכים ללא פרנסה.

החקלאי הוותיק ביותר שידוע ל'קרן השביעית' – יהודי מבוגר ממושב גמזו – שמר שבע(!) שמיטות עד כה. בעבור אחוזים ניכרים מקרב שומרי השמיטה בשנה זו – מדובר בפעם הראשונה ששבתו מכל מלאכה.

קרא עוד:
[postim]

חקלאים רבים מאד מספרים על ניסים גלויים בשל שמירת השמיטה: גם במלחמה האחרונה בדרום כששבתו ולא נפגעו,  משווקים שעבדו עם רשתות מזון שקרסו – ניצלו מחובות אדירים.  שדות שלמות בצומת מסובים שנשרפו ולא ליחכו את שדות שומרי השמיטה, גם בנושא הגשמים היו ניסים גלויים בבחינת "וציוויתי את ברכתי לכם בשנה השישית", ועוד.

מחר ישתתפו קהל רבבות במעמד האדיר ברחובה של עיר בשעה 18:00 ברחוב חזון איש בבני ברק בו ישתתפו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, ואלפי חקלאים שיגיעו מכל רחבי הארץ.

"גדול יהיה המעמד לכבודם של גיבורי הכוח, ברחובה של עיר, על כולנו לבוא ולכבדם, להוקירם ולהעריך את מסירות נפשם למען המצווה הנעלה המגנה על כל יושבי הארץ" אמרו ב"קרן השביעית לקראת המעמד האדיר.

לקראת מעמד גיבורי כח (1)מעמד קבלת שבת הארץ, קודם ר"ה תשע"ה

האזינו לגי'נגל שהולחן והופק ע"י ארגון "אנחנו וצאצאינו" לכבוד המעמד האדיר לגיבורי הכח שומרי השביעית

סולן זנוויל ווינברגר | מקהלה: סיני ברמץ, חיים פולק, מוטי רוטלר, יוסי ווינברגר | סולן ילד: פנחס הלוי
DSC_5366