נשיא רוסיה: "אני מאחל ליהודי רוסיה, שנה טובה ומתוקה"

"במשך מאות בשנים, שלובים ערכי היהדות עם מטרות נשגבות - לאחדות האנושות, לחיזוק האימון וההבנה ההדדית. הארגונים הדתיים של יהודי רוסיה דבקים במסורת עתיקת ימים זו", כתב ולדימיר פוטין באיגרת מיוחדת

נשיא הפדרציה הרוסית, ולדימיר פוטין, שיגר איגרת ברכה מיוחדת ליהודי רוסיה, לקראת ראש השנה הבא עלינו לטובה.

איגרת הברכה הגיעה ללשכתו של רבה הראשי של יהודי רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, כמדי ערב השנה החדשה, והיא אף מתפרסמת בעיתונות הרוסית הרשמית.

בברכתו כותב פוטין:
מוסקבה, הקרמלין.
אל יהודי רוסיה,
אני מברך את יהודי רוסיה לקראת חגם – ראש השנה.

לכל יהודי, ראש השנה אינו רק הצדעה לירושה הרוחנית וההיסטורית היקרה מפז של האבות. בימים אלו מעריך כל אחד את התוצאות המוסריות של מעשיו, מתכנן מעשים טובים, סולח ומסלק עלבונות. וכמובן עזרה לקרובים לקראת החג, והושטת סיוע ותמיכה לכל דכפין.

20150913012503

במשך מאות בשנים, שלובים ערכי היהדות עם מטרות נשגבות – לאחדות האנושות, לחיזוק האימון וההבנה ההדדית. הארגונים הדתיים של יהודי רוסיה דבקים במסורת עתיקת ימים זו, והם פועלים ללא הרף להגברת שלום בית בציבור, להסדרת היחסים בין עמים שונים, לפיתוח רב שיח פורה עם הדתות המסורתיות האחרות, והכול תוך התנגדות חריפה לכל גילוי של אנטישמיות ושנאת זרים. הארגונים היהודיים פעילים ביותר בתחומי הצדקה, החינוך וההשכלה, הכול לטובת האינטרסים של הציבור כולו.

אני מאחל ליהודי רוסיה שנה טובה ומתוקה, בריאות טובה, אושר ועושר.

ולדימיר פוטין

ב'איגוד הקהילות היהודיות רוסיה' סיימו מבעוד מועד את ההכנות הרבות לקראת חגי ירח האיתנים, במשלוחי תשמישי קדושה למאות הקהילות הפזורות בכל רוסיה, בעלי תפילות ובעלי תקיעות, סיוע לשלוחי חב"ד ובעבור יותר מחמישים רבני הערים הגדולות ברוסיה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן