רַב פְּעָלִים מִקַּבְצְאֵל • הגאון רבי יורם מיכאל אברג'ל זצוק"ל

מייסד ונשיא מוסדות 'קול רינה רב פעלים', אותן הקים בעירו נתיבות ומשם התפשטו לכל רחבי תבל • היה מנהיגם ומורה דרכם של אלפים אשר הלכו לאורו • בן 58 שנים בלבד היה בפטירתו, לאחר חודשים ארוכים של מחלה קשה • הלווייתו תצא ב-10:30 מנתיבות

מבית החולים 'שיבא' בתל השומר הגיעה עם צאת השבת הידיעה המרה על הסתלקותו לגנזי מרומים של הגאון הגדול רבי יורם מיכאל אברג'ל זכר צדיק וקדוש לברכה, מייסד ונשיא מוסדות 'קול רינה רב פעלים', אשר הנהיג את קהילתו ברמה במשך עשרות שנים בעיר הדרומית נתיבות ואלפים בכל רחבי העולם היהודי הלכו לאורו והיו דבקים בו בלב ונפש.

הרב זצ"ל נגדע בדמי ימיו ובשיא פריחתו, בן 58 שנים בלבד היה בפטירתו לאחר חודשים ארוכים של מחלה קשה, אותה נשא בייסורים איומים ומרים. בשלב מסוים היה נראה כי הוא מצליח להתגבר על המחלה אך בשבועות האחרונים הלך מצבו הרפואי והתדרדר, עד שנשבה ארון הקודש בליל שבת בשעה 2:00.

הגאון רבי יורם אברג'ל נולד בי"ז בסיוון תש"ז במושב ברוש הסמוך לנתיבות, להוריו שעלו ממרוקו וגידלו שם את משפחתם מרובת הילדים. בנעוריו למד תחילה בישיבת בני-עקיבא בכפר מימון. לאחר מכן עבר לישיבת חברון ובהמשך בלט כאחד ממובחרי תלמידיה של ישיבת הנגב בנתיבות, אותה הקים הגאון רבי יששכר מאיר זצ"ל.

עם הגיעו לפרקו, נשא את רעייתו תבלחט"א לבית דדון והתיישב בנתיבות, שם השקיע את כל-כולו בלימוד התורה לעומקה ולרוחבה, כשהוא שם עיניו ולבו על אחיו שבשדות ומפיץ אור של תורה ויהדות בבתי הכנסת בעיר.

בעודו צעיר לימים, בשנות העשרים לחייו, הקים בשנת תשמ"ה בעירו את כולל 'קול רינה רב פעלים', על שם מאורה של יהדות בבל, הגאון רבי יוסף חיים מבגדד הידוע בכינויו 'הבן איש חי'. הצלחתו של המוסד הקטן שנפתח במקלט ציבורי הייתה שמיימית ומעל לדרך הטבע, ולא חלפו שנים רבות עד שהוא התפתח לרשת כוללים עצומת ממדים, אשר עשרות סניפיה פרוסים בכל רחבי תבל. בהמשך זכתה הרשת לקבל על עצמה את נשיאותו של מרן פוסק הדור, הגאון רבי עובדיה יוסף זי"ע, עד להסתלקותו לפני כשנתיים.

485005220292943071536יחד עם עטרת ראשו, מרן הגר"ע יוסף זי"ע

רשת החינוך "באר מים חיים", אשר אף אותה יסד בעשר אצבעותיו, כוללת מעונות יום, גני ילדים, תלמודי התורה 'בניהו' בנתיבות ו'באר מים חיים' בבאר שבע, בית הספר לבנות 'יבוא ברינה' (על שם אמו של הרב, ע"ה), תיכון לבנות 'שפתי רננות' וישיבה קטנה 'תפארת בחורים'. חלק בלתי נפרד מהמוסדות הוא ארגון החסד 'ברכת יוסף ופעולת צדיק', המחלק מזון למשפחות נזקקות.

למרות יניקתו ממעייניהם השופעים של גדולי יהדות המזרח ובראשם מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, היה קרוב מאוד הגר"י זצ"ל למשנתן של ברסלב וחב"ד. שיעורי התורה הרבים שמסר מדי יום ביומו במקומות שונים ומגוונים ברחבי הארץ, היו לשם דבר בבקיאות הנפלאה שניכרה בהן, בבהירותן המאירה ובעמקות אשר שמה יצא לתהילה. בכל יום היו עולים למעונו שבנתיבות מאות יהודים כדי ליהנות ממאור פניו, להתייעץ ולקבל את ברכתו ולשמוע את דעת תורתו וחכמתו.

גם מאז היוודע דבר המחלה ניסה הגר"י להמשיך כרגיל למסור את שיעוריו הרבים ולהעניק עצה וברכה לאלפי המשחרים לפתחו, תוך כדי שהוא נלחם על חייו בכוחותיו המתמעטים והולכים. בח' באלול אשתקד אושפז שוב בבית החולים לצורך טיפולים מייסרים ומאז נחלש והלך עד להסתלקותו אמש, לקול בכיות בני משפחתו, מקורביו ותלמידיו אשר נותרו כיתומים ללא אב.

הלווייתו של הגאון רבי יורם מיכאל אברג'ל זכר צדיק וקדוש לברכה, תצא הערב בשעה 22:30 מבית מדרשו 'רב פעלים' ברחוב בן איש חי 1 בעיר נתיבות.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים וזכותו תגן עלינו ועל כל ישראל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו