עקב ההסלמה: דרעי אישר לחברות השמירה להעסיק מאבטחים עד 14 שעות ביממה

ההעסקה בהתאם לתנאי ההיתר החדש תהא רק בהסכמת העובד וכל עובד שיועסק מעבר ל-12 שעות ביום יקבל הפסקה נוספת

בשל המחסור במאבטחים ולאחר פנייה מאת 'ארגון חברות השמירה בישראל' וכן מצד הגורמים הרלוונטיים במשטרה ובמשרד לביטחון פנים, התקיימה ביום חמישי הערכת מצב במנהל ההסדרה והאכיפה של דיני עבודה שבמשרד הכלכלה.

בעקבות כך, אישר שר הכלכלה, אריה דרעי, בתיאום עם המשרד לביטחון הפנים ועם משטרת ישראל ולאחר היוועצות עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, היתר העסקה כללי להעסקת עובדים בשמירה בשעות נוספות. ההיתר קובע כי למשך החודש הקרוב בלבד ניתן יהיה להעסיק שומרים ומאבטחים במשך של עד 14 שעות ביום עבודה ולא יותר מ-37 שעות בשבוע – על מנת לאפשר לחברות האבטחה להגביר את רמת הכוננות ברחבי הארץ.

קרא עוד:
[postim]

במשרד הכלכלה מדגישים כי ההעסקה בהתאם לתנאי ההיתר החדש תהא רק בהסכמת העובד וכי כל עובד שיועסק מעבר ל-12 שעות ביום יקבל הפסקה נוספת, מעבר לקבוע בחוק, בת חצי שעה. ההיתר לא יחול על עובדי ביטחון המועסקים גם בשבתות (7 ימים בשבוע).

שר הכלכלה דרעי ציין כי "למאבטחים תפקיד חשוב ומשמעותי במאבק נגד הטרור בארץ, בשמירה על הסדר והחזרת תחושת השקט והביטחון לציבור. בעקבות הביקוש הגובה לאבטחה בימים אלו, אישרתי הרחבת העסקת המאבטחים במשך של שעתיים נוספות בכל משמרת. עם זאת, נקפיד לפקח ולאכוף את תנאי העסקת המאבטחים, לרבות מנוחה נוספת בגין הרחבת שעות ההעסקה והמעסיקים מחויבים במתן מלוא הזכויות למאבטחים ובהתאם לחוק".

(אילוסטרציה: מרים אלסטר – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן