"הצלחנו להשאיר את פעילות מד"א באיו"ש בכל הנקודות וכן בצפון הארץ. לא יעלה על הדעת שמשיקולי תקציב, תמנע מאוכלוסייה אזרחית זכותם הבסיסית לשירותי רפואה בכלל ושירותי רפואת חירום בפרט". אמר שר הבריאות

שר הבריאות, יעקב ליצמן וראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, קיימו פגישה בה סוכם שלא תהיה פגיעה בפעילות מגן דוד אדום ביו"ש. זאת לאחר שמד"א איימו בצמצום פעילות ביו"ש ובצפון תוך פחות מחודש מסיבות תקציביות. בעקבות הפגישה גם פעילות מד"א בצפון לא תצומצם.

לאחר הפגישה, בישר ליצמן כי פעילות מד"א לא תפגע ולא תצטמצם ביו"ש עד להודעה חדשה. "הצלחנו להשאיר את פעילות מד"א באיו"ש בכל הנקודות וכן בצפון הארץ. לא יעלה על הדעת שמשיקולי תקציב, תמנע מאוכלוסייה אזרחית זכותם הבסיסית לשירותי רפואה בכלל ושירותי רפואת חירום בפרט". אמר ליצמן.

קרא עוד:
[postim]

דגן שיבח את הירתמותו של שר הבריאות לעניין וגם הודה למנכ"ל מד"א אלי בין ואמר כי: "הגיע הזמן שהמדינה תפסיק להתייחס לתושבי יהודה ושומרון כתושבים סוג ב'. על אחת כמה וכמה כשמדובר בהצלת חיים. אנחנו מצפים לראות בכל תחומי החיים את הפסקת האפליה הזו ויפה שעה אחת קודם".

עוד הוסיף דגן ואמר: "הגיע הזמן להפסיק את הקרקס הזה. מדי שנה אנחנו ראשי הרשויות צריכים לשמוע שמד"א מתכוונת לצמצם את הפעילות ביו"ש משיקולים תקציביים – באחד המקומות הרגישים ביותר בארץ מבחינה בטחונית – ומדי שנה אנחנו צריכים לצאת להילחם על מה שמגיע לנו כאזרחי מדינת ישראל. אני מצפה ממדינת ישראל לפתור את הפער התקציבי הזה אחת ולתמיד גם עבורנו וגם עבור יישובי הצפון, העומדים כחומה בצורה מול סכנות בטחוניות אך צריכים להתחנן לשירותי רפואה תקינים".