הממשלה אישרה היום את הצעתו של שר הכלכלה, אריה דרעי, לפעימה נוספת בהעלאת שכר המינימום • דרעי: "מצב בו אנשים עובדים ונשארים עניים - לא יכול להתקיים בחברה מתוקנת"

העלאה נוספת של שכר המינימום: הממשלה אישרה את הצעתו של שר הכלכלה, אריה דרעי, כי החל מיום 1.12.17 (י"ג בכסלו תשע"ח), יעמוד שכר המינימום על 5,300 ₪.

חוק שכר המינימום, שנכנס לתוקף באפריל השנה, עדכן את שכר המינימום לגובה של 4,650 ₪ והורה על העלאה הדרגתית עד לסכום של 5,000 ₪ בשלוש פעימות: ב-1.7.16 (כ"ה בסיוון תשע"ו) ל-4,825 ₪ וב-1.1.17 ג' בטבת תשע"ז) ל-5,000 ₪.

בהתאם להסכם הקואליציוני שבין סיעת ש"ס לסיעת הליכוד, יאושר בקרוב בכנסת תיקון נוסף לחוק, אשר יעלה את השכר בפעימה נוספת לסכום של 5,300 ₪ , בעוד כשנתיים וחודש.

קרא עוד:
[postim]

בש"ס אומרים כי מטרת הצעה זו להביא לצמצום הפערים בחברה הישראלית, על ידי הגדלת ההכנסות ציבור העובדים בעשירונים הנמוכים, המשתכרים שכר מינימום.

שר הכלכלה ופיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי, הוסיף: "מצב בו אנשים עובדים ונשארים עניים – לא יכול להתקיים בחברה מתוקנת. חרטתי על דגלי את העזרה לחלשים והחוק שהעברנו היום בממשלה, יסייע בהגדלת השכר לעובדים שמרוויחים שכר מינימום. תיקון החוק ייתן ודאות לעובדים ולמעסיקים ואני מאמין שימשוך למעלה את שכרם של כלל העובדים. אני מברך את ההסתדרות והמעסיקים שקידמו הסכם חשוב זה".

(צילום: הדס פרוש – פלאש 90)